Будуть стежити за безпекою: МАГАТЕ розмістить на всіх українських АЕС своїх представників

Будуть стежити за безпекою: МАГАТЕ розмістить на всіх українських АЕС своїх представників

Представники Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) прибудуть на всі українські атомні електростанції, де будуть контролювати безпекову ситуацію. Про це заявив в.о. голови Державної інспекції атомного регулювання Олег Коріков.

Він наголосив, що розміщення представників МАГАТЕ на всіх станціях було ініціативою України.

"Україна запросила влаштувати моніторингові місії МАГАТЕ на всіх інших атомних електростанціях, включаючи і Чорнобильську. МАГАТЕ погодилося з цією пропозицією, і найближчим часом ці місії будуть розгорнуті на всіх АЕС", - повідомив Коріков.

Разом з тим було зазначено, що основною ціллю розміщення представників МАГАТЕ на українських АЕС буде моніторинг стану безпеки ядерних об'єктів в умовах війни, яку росія розв'язала в Україні. Тобто в МАГАТЕ зможуть самостійно переконатися, наскільки сильно російський ракетний терор впливає на стан атомних станцій.

Нагадаємо, генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі неодноразово проводив переговори з російською стороною, зокрема, президентом РФ Володимиром Путіним, щодо створення зони безпеки навколо окупованої Запорізької АЕС.

Головне