Велика Британія та Німеччина завершують підготовку широкомасштабного договору про співпрацю, який включатиме положення про взаємну допомогу у випадку загроз безпеці будь-якої з держав. Про це повідомляє видання Politico.
Основу для майбутнього пакту заклали прем'єр-міністр Кір Стармер та тодішній канцлер Німеччини Олаф Шольц у спільній декларації минулого літа.
За інформацією двох британських посадовців, текст угоди наближається до фінальної стадії підготовки. Підписання запланованo на 17 липня, до початку літніх парламентських канікул у двох країнах. Документ стане результатом 18 раундів переговорів між сторонами, п'ять з яких проходили в очному форматі - три в Берліні та два в Лондоні.
Центральним елементом договору між Стармером і новим канцлером Фрідріхом Мерцем стане оборонний розділ, який базується на Угоді Трініті-Хаус, укладеній торік. Згідно з цією угодою, будь-яка стратегічна загроза одній державі автоматично розглядатиметься як загроза для іншої країни.
Для Німеччини новий договір означатиме отримання пункту про взаємну допомогу з обома європейськими ядерними державами, що відповідає прагненням канцлера Мерца посилити європейський стримувальний потенціал незалежно від США.
Як писали "Ми-Україна" раніше, висока представниця Європейського Союзу у закордонних справах Кая Каллас провела телефонну розмову з міністром закордонних справ Ірану Аббасом Арагчі 1 липня, під час якої наполягала на терміновому поверненні до діалогу щодо ядерної програми Тегерана.