Боррель: Головування рф у Радбезі ООН доречне до Дня дурнів

Боррель: Головування рф у Радбезі ООН доречне до Дня дурнів

Європейський Союз буде протистояти будь-яким зловживанням з боку росії. Це, зокрема, стосується періоду її головування в Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй у найближчий місяць.

Про це заявив високий представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на своїй сторінці в Twitter.

"Сьогоднішнє головування росії в Радбезі ООН доречне для першоквітневого Дня дурнів", - написав псадовець у соцмережі.

Боррель також зазначив, що попри те, що росія є постійним членом Ради безпеки, вона весь час порушує саму суть правових рамок Організації Об'єднаних Націй.

"ЄС протистоятиме будь-яким зловживанням з боку росії під час її головування", - пояснив високий представник Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк заявив, що члени Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй повинні бойкотувати засідання на час головування росії.

Крім того, Михайло Подоляк зазначив, що головування росії в Раді безпеки ООН з 1 квітня 2023 року є черговим “зґвалтуванням” міжнародного права. Країна-агресор не може очолювати головний безпековий орган у світі.

З 1 квітня російська федерація стала головою Ради безпеки ООН. У відповідь на це Україна закликала процедурно загнати державу-агресора в кут. Вона також наголошує, що не слід давати можливість рф просувати хибні наративи про війну проти України.

Від початку наступного місяця, тобто з 1 квітня 2023 року, головування у Раді безпеки ООН перейшло до російської федерації. Ротація відбувається на щомісячній основі та відбувається щомісяця в алфавітному порядку назв країн-членів органу Організації Об’єднаних Націй англійською мовою. Очільник українського зовнішньополітичного відомства Дмитро Кулеба назвав це “злим жартом”.

Радбез ООН, як вказано на сайті органу, відповідає за підтримку міжнародного миру та безпеки. До складу входять 15 країн-членів (п’ять постійних і 10 непостійних), кожен з яких має один голос. Для ухвалення будь-яких потрібні дев’ять голосів, включно з голосами усіх постійних членів.

Головне