Бойовики у Судані захопили центральну лабораторію зі зразками захворювань, - ВООЗ

Бойовики у Судані захопили центральну лабораторію зі зразками захворювань, - ВООЗ

Судан, навіть попри оголошений обома сторонами режим тиші, залишається у вкрай напруженій ситуації. ВООЗ попередила про "величезний біологічний ризик" через захоплення бойовиками під свій контроль центральної державної лабораторії. У ній містяться зразки небезпечних хвороб, серед яких кір та поліомієліт, інформує BBC.

В цілому режим перемир'я дотримується, хоче час від час надходять дані про обстріли та вибухи. Сьогоднішня спроба оголошення режиму тиші є четвертою від початку боєзіткнень в країні.

"Є надія, що припинення вогню дозволить мирним жителям залишити місто. Іноземні уряди також сподіваються, що це дозволить продовжити евакуацію із країни", - вказано у матеріалі видання.

На сьогодні офіційно відомо про загибель 459 людей внаслідок конфлікту. Однак справжні цифри можуть бути набагато більшими.

Як відомо, Україна провела успішну рятувальну операцію з евакуації людей з території Судану. Усього було вивезено 138 людей, серед них 35 жінок та 12 дітей, є також іноземці. Наразі всі евакуйовані перебувають в безпеці на території Єгипту. Їм надано необхідну медичну допомогу, харчування та воду.

Єгипетське МЗС напередодні повідомило про загибель свого аташе, коли той їхав до посольства країни в Хартумі, щоб допомогти з евакуацією громадян Єгипту. Німеччина 23 квітня терміново почала евакуацію своїх громадян із Судану. Станом на 24 квітня в цілому з охопленої вогнем країни вило вивезено понад 1000 громадян країн ЄС.

Як писав "Ми-Україна" раніше, росіяни змінили тактику і намагаються показати свою перевагу у повітрі.

Головне