Відомий візажист Оксана Гребенюк розповідає, яку роль міжнародна підтримка та особистий бренд майстра відіграють у розвитку сфери краси.
Війна стала головним викликом для всіх галузей економіки країни. Однак, незважаючи на важкі часи, сфера послуг розвивається й адаптується під потреби та запити клієнтів, що змінилися. Багато майстрів макіяжу, перукарського мистецтва, манікюру розвивають особисті бренди, продовжують підвищувати кваліфікацію, стають призерами міжнародних змагань, ділиться Оксана Гребенюк — відома візажистка та авторка власних б’юті-методик.
Оксана також розповіла, що в умовах «виживання» індустрії краси в Україні довелося відійти від пафосу і забезпечити клієнтам щирий і гнучкий сервіс.
Минулого року Оксана посіла друге місце в міжнародному конкурсі «International Championship-Hollywood, California, USA». Перейнявши досвід зарубіжних колег, Оксана змінила не тільки підхід до надання послуг, а й методику навчання фахівців б’юті-сфери.
Як змінюється підхід до клієнтів на прикладі власної студії, а також про нові вимоги до сервісу Оксана Гребенюк розповідає нашим читачам.
Нові можливості для майстрів
У важкі часи виникла необхідність у нових інструментах підтримки професіоналів. Онлайн-школи та вебінари стали популярними платформами для навчання, які дають б’юті-майстрам можливість освоювати нові техніки та обмінюватися досвідом не виходячи з дому. Крім цього, деякі організації та державні структури запустили грантові програми та субсидії для підтримки малого бізнесу, зокрема в б’юті-індустрії.
«В умовах війни індустрія краси стикається з низкою труднощів: економічними обмеженнями, переміщенням людей і загальним зниженням попиту на послуги. Причому переміщення всередині країни дуже нерівномірні. І, відповідно, можливості клієнтів і попит теж абсолютно різний зараз у різних регіонах. Багато хто перейшов на онлайн-формати, пропонуючи віртуальні консультації, майстер-класи та навчання через соціальні мережі», — зазначає Оксана.
Оксана 2020 року була членкинею суддівського складу Першого Українського онлайн-чемпіонату з професійного макіяжу, який пройшов у Києві. Тепер такі загальнонаціональні змагання — велика рідкість. Однак організатори міжнародних чемпіонатів підтримують українських майстрів, даючи безкоштовні квоти на участь, у тому числі у віддаленому форматі.
«Усі ці заходи допомагають майстрам адаптуватися до нових умов ринку і продовжувати професійний розвиток», — впевнена Оксана.
Міжнародні організації, такі як USAID (Агентство США з міжнародного розвитку), UNDP (Програма розвитку ООН), Європейський союз та інші, запускають проєкти підтримки малого бізнесу в Україні. Деякі з цих програм орієнтовані саме на креативні та сервісні індустрії, включно з б’юті-сферою.
Особистий бренд — інструмент підтримки бізнесу
На думку Оксани, б’юті-бізнес усе більше будується на особистій довірі до фахівця.
«Люди йдуть до людей. І тут важливо постійно підтверджувати власний професіоналізм участю в профільних конкурсах регіонального або міжнародного масштабу», — зазначає експертка.
Наприклад, особистим бустером експертки стали призові місця в міжнародних чемпіонатах International makeup championship та International Championship-Hollywood, California, USA. Після перемоги вона отримала можливість поспівпрацювати з топовими візажистами та світовими брендами. Це не тільки розширило її знання трендів і новинок, а й виділило її серед інших майстрів.
«Незважаючи на всі події в моєму житті і в житті моєї сім’ї, які збивають з ніг і які відбулися за останні 5 років, я й досі люблю отримувати нові знання у сфері візажу, продовжую розвиватися, надихатися і надихати інших», — розповідає експерт.
У своїй студії Оксана регулярно проводить індивідуальні та групові курси з макіяжу для новачків і для підвищення кваліфікації вже діючих майстрів. Крім цього, вона виступає спікеркою на заходах для професіоналів зі сфери краси: у 2020 році Оксана виступала з лекцією на чемпіонаті Beauty Hunter Championship в Одесі.
«Це дуже захопливо, розвиваючись самій, ділитися досвідом з іншими людьми. У свій час навіть замислювалася, що більше приносить мені задоволення: створення макіяжу чи навчання людей... І досі не можу визначитися, бо і те й інше однаково надихає», — ділиться своїм досвідом Оксана.
Зміни у запитах клієнтів
Оксана відкрила власну студію «KS.Beauty bar» ще у 2019 році. Вона згадує, що прагнула створити простір, де клієнти отримуватимуть не просто послуги.
Її метою була особлива атмосфера, якісний сервіс та індивідуальний підхід. Експертка впровадила авторську систему роботи: підбір візажу під типаж клієнта.
При цьому вона враховує не лише його кольоротип, але й стиль життя і темперамент. Важливим для неї залишається збереження балансу між трендами та індивідуальністю.
«Вже доведено, що догляд за собою та підтримання естетики стають важливими способами для збереження психологічної рівноваги. Навіть в умовах нестабільності та стресу, процедури краси дають людям можливість відчути турботу про себе, повернути впевненість і знайти моменти спокою», — впевнена експертка.
За словами Оксани, салони і майстри створюють атмосферу підтримки і теплоти, де клієнти можуть не тільки отримати якісні послуги, а й відволіктися від повсякденних труднощів.
У 2006 році Ретт Дісснер, професор кафедри психології у відділенні соціальних наук Державного коледжу Льюїса-Кларка, провів дослідження, яке довело, що взаємодія з красою може посилити наше почуття надії. Таким чином, емоційний і психологічний внесок допомагає людям справлятися з викликами часу і знаходити нові шляхи розвитку. Це свого роду «терапія» для багатьох людей у такий важкий стресовий період.м