Більша половина українців (73%) підтримують ідею повернення ядерного статусу Україні, 20% виступають проти, а 7% ще не визначилися з цього питання.
Такі дані наводить Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).
Опитування проводилось з 2 по 17 грудня.
Підтримка ядерної зброї серед українців зменшується, якщо згадати можливі негативні наслідки. Якщо повернення ядерної зброї призведе до санкцій та втрати підтримки Заходу, частка тих, хто підтримує цю ідею, знижується до 46%. Водночас 44% виступають проти, а ще 10% залишаються невизначеними.
У разі, якщо Україна матиме ресурси для витримки без західної підтримки до моменту отримання ядерної зброї, 58% громадян готові прийняти ризик санкцій. Проти такої ініціативи в цьому сценарії виступають 33%.
Більшість українців у різних регіонах підтримують ідею повернення ядерної зброї: на Сході – 61%, на Заході – 77%.
Дослідження також показує, що бажання повернути ядерну зброю не суперечить довірі до НАТО. Навпаки, найвищий рівень підтримки ідеї серед тих, хто найбільше довіряє Альянсу.
Довідка.
У 1994 році Україна відмовилася від ядерної зброї, підписавши Будапештський меморандум. У середині того року 50% українців підтримували без'ядерний статус країни, 30% виступали за збереження ядерного арсеналу, а 20% не визначилися.
Восени 1994 року згідно з іншими формулюваннями опитувань, 29% підтримували збереження ядерної зброї, 42% виступали за її вивезення, а 29% залишалися нейтральними.
Як інформував "Ми-Україна" раніше, у США збудують першу у світі термоядерну електростанцію.