Більше ніякого Пушкіна в Ризі: у місті знесли пам'ятник відомому російському поету

Більше ніякого Пушкіна в Ризі: у місті знесли пам'ятник відомому російському поету

У Ризі з парку Кронвалда прибрали пам'ятник Пушкіну. Наразі монумент знаходиться на спеціальному складі. Про це повідомляє видання Delfi.

Згідно з оприлюдненою інформацією, після знесення монумент передадуть музею Спілки художників Латвії. Раніше з установою було досягнуто домовленість про зберігання скульптури та майбутню її експозицію.

Дане рішення ухвалили, адже у 2009 році Рада зі збереження та розвитку Ризького історичного центру, а також Державна інспекція із захисту пам'яток культури не погодили розміщення пам'ятника у парку Кронвальда, порекомендувавши обрати альтернативні місця. Тобто встановлення скульптури в парку і її перебування там досі було порушенням нормативних актів. 

У березні цього року Рада з пам'ятників Ризької думи заявила про рішення перенести монумент. Після укладання договору скульптуру було погоджено передати Спілці художників Латвії.

Нагадаємо, раніше влада Рига планувала знести пам’ятник поетові Олександру Пушкіну до 4 травня

Як повідомляли "Ми-Україна", у Маріїнському парку в Києві 9 лютого розпочали демонтаж пам’ятника радянському генералу Миколі Ватутіну. Пам’ятник розібрали, його планують перевезти до Музею авіації, де він буде знаходитися на зберіганні.

Головне