Байден заборонив морське буріння на великій території США

Байден заборонив морське буріння на великій території США

Президент США Джо Байден оголосив про заборону відкриття нових морських свердловин для видобутку нафти та газу вздовж більшої частини американського узбережжя. 

Про це пише ВВС.

Рішення ухвалене лише за кілька тижнів до вступу Дональда Трампа на посаду.

Заборона охоплює Атлантичне узбережжя, частину Мексиканської затоки, тихоокеанські води поблизу Каліфорнії, Орегону, Вашингтона, а також ділянки Берингового моря біля Аляски.

Це одна з останніх ініціатив адміністрації Байдена щодо кліматичної політики перед поверненням Трампа до влади.

Видання пише, що під час своєї кампанії Трамп обіцяв збільшити внутрішнє виробництво викопного палива, щоб знизити витрати на енергоносії, хоча видобуток у США вже досягав рекордного рівня.

Байден у заяві підкреслив, що буріння біля узбережжя загрожує незворотною шкодою природі, не приносячи суттєвих вигод для енергетичної безпеки країни.

Трамп, плануючи скасувати екологічні ініціативи Байдена, зіткнеться з труднощами, оскільки нова заборона не має кінцевого терміну дії. Вона запроваджена на підставі Закону про зовнішній континентальний шельф 1953 року, що дозволяє президентам виводити території з-під дії орендних угод на видобуток корисних копалин. Водночас судове рішення 2019 року обмежує можливості скасовувати попередні заборони.

Цікаво, що сам Трамп у 2020 році використав цей закон для захисту узбережжя Флориди, ймовірно, щоб заручитися підтримкою виборців. Його обмеження було тимчасовим і мало закінчитися у 2032 році. Байденова заборона поширюється на ті самі води, але діє безстроково.

Рішення охоплює понад 625 млн акрів морської території.

Як писав "Ми-Україна" раніше, нафта продовжила зростання, оскільки Саудівська Аравія підвищила свої офіційні ціни на сиру нафту

Головне