Число країн, які готові помогти Україні з тренуванням пілотів на сучасних бойових літаках, включає навіть ті держави, які не мають винищувачів F-16 на озброєнні.
Більше про те, з кого сформована "авіаційна коаліція" для України розповів в ефірі "Ми-Україна" речник Повітряних сил ЗСУ Юрі Ігнат.
"Авіаційна коаліція широка. Навіть країни, які не мають на озброєнні F-16 - це Велика Британія та Франція, погодилися надати свої майданчики. Також в коаліцію входять Нідерланди, Бельгія, Данія, Норвегія та інші країни, які мають гарні бази, щоб на них навчати пілотів", - зазначив він.
Ігнат додав, що перш за все наші Збройні сили повинні будуть пройти теоретичну підготовку - наземну. Після цього будуть навчання на симуляторах та авіатренажерах. Лише після цього відбуватиметься практичне відпрацювання навичок на навчально-бойових літаках з інструкторами. Їх ще називають "Спарки".
"В таких "Спарках" пілот з інструктором набуває вже професійних навичок у небі: бере управління на себе, здійснює польоти, зліт-посадку, фігури певні пілотажу. Далі - уже йде бойова підготовка з тренуванням застосування засобів ураження", - зазначив речник Повітряних Сил.
Нагадаємо, раніше Ігнат розповідав, що українським льотчикам може вистачити і чотирьох місяців для опанування F-16. Такого висновку дійшли у США після того, як наші військові пройшли там тестування.
Як писав "Ми-Україна" раніше, радник українського міністра оборони Юрій Сак допустив, що першою країною, яка передасть сучасні винищувачі F-16 Україні можуть стати Нідерланди.