Атака на Старокостянтинів: як місто оговтується після масованого удару

Атака на Старокостянтинів: як місто оговтується після масованого удару

У Старокостянтинові на Хмельниччині попрощалися з місцевим жителем, який загинув внаслідок масштабної атаки на місто. Росіяни тричі вгатили по місту ввечері, 5 серпня та наступної ночі крилатими ракетами, "Кинджалами" та "Шахедами". Як місто відновлюється після атаки розповів наш кореспондент.

Старокостянтинів – старовинне місто на Хмельниччині. Його замки та історичні укріплення пережили чимало війн. Місто входило до складу Речі Посполитої, а згодом стало колискою туризму у незалежній Україні із населенням майже у 30 000 чоловік. Тепер там не до туристів. Старокостянтинів оговтується від російських атак.

"Ракети над будинком літають. Ми звикли, але діти трохи бояться. Але нічого, переживемо", - сказав один з місцевих мешканців.

Ремонтна бригада другий день латає приміщення автостанції в середмісті Старокостянтинова. На автовокзалі вибило половину вікон. Він найбільше постраждав від масованого ракетного удару, власник станції своїми силами ремонтує приміщення.

Крім того, від обстрілів постраждали і цивільні будинки. Одній сім’ї вдруге за літо доводиться латати вікна. На порозі хати і досі лежать уламки ракет від попередньої масованої атаки на місто. Тоді сім’я дивом вціліла.

"У нас вилетіло чотири вікна. Мерія допомогла поставити їх всі. А ось це прильоти були, то чекаю на робітників, щоб знову поставили", - розповіла жінка.

Пошкоджені будинки місто ремонтує за бюджетні кошти.  У скільки обійдеться ліквідація наслідків  - ще не підрахували. Незначні пошкодження комунальники обіцяють усунути до 9 серпня.

Також місто у вівторок, 8 серпня, прощається із місцевим жителем, який загинув під час ліквідації наслідків авіаудару. У нього залишився трирічний син та місячна донька.  Усі витрати на поховання та церемонію прощання місто взяло на себе.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Сили оборони на Бахмутському напрямку тримають ініціативу і нищать окупантів.

Головне