В Румунії розгорнувся безпрецедентний юридичний конфлікт за десять днів до нових президентських виборів. Апеляційний суд міста Плоєшті ухвалив рішення про скасування постанови Конституційного суду, яка визнавала недійсними результати президентських виборів у листопаді 2024 року.
За даними румунських видань Digi24 та HotNews, суддя Апеляційного суду задовольнив скаргу приватної особи та прийняв рішення не лише тимчасово призупинити, але й повністю скасувати рішення №32 Конституційного суду від 6 грудня 2024 року.
Раніше Конституційний суд Румунії визначив два ключові моменти: недійсність першого туру виборів та необхідність організації другого туру. При цьому сам Конституційний суд не зупиняв виборчий процес — це рішення було прийняте Центральним виборчим бюро.
Варто зазначити, що громадянин Келін Джорджеску вже намагався оскаржити рішення Центрального виборчого бюро, але його скаргу відхилив Вищий касаційний суд.
Поточне рішення Апеляційного суду Плоєшті підлягає оскарженню протягом п'яти днів у Вищому касаційному суді. Прокуратура при Апеляційному суді Плоєшті вже подала відповідну апеляцію.
Судова інспекція за ініціативою секції з питань суддів Вищої ради магістратури розпочала перевірку судді, який ухвалив це контроверсійне рішення, на предмет можливого дисциплінарного порушення.
Екс-суддя Конституційного суду та колишній міністр юстиції Тудорел Тоадер прокоментував ситуацію, наголосивши: "Рішення Конституційного суду є остаточними, обов'язковими після публікації в Офіційному віснику і не підлягають оскарженню".
Він також додав, що суддя Апеляційного суду, який прийняв це рішення, "лише зробив своє ім'я відомим, навіть якщо це сталося через незаконне та неконституційне рішення". За словами Тоадера, суддя не має жодних повноважень втручатися в юрисдикцію Конституційного суду, оскільки вона не належить до системи звичайних судів.
Як писали "Ми-Україна" раніше, Apple прискорює переорієнтацію свого виробництва з Китаю на Індію: вже до кінця наступного року більшість iPhone, що продаються у США, будуть зібрані у Бхараті. Такий крок покликаний зменшити ризики, пов’язані з тарифами та геополітичною напругою.