Весняний паводок в Україні розпочався на початку квітня, його пік відбувся два дні тому - 18 квітня. Наразі спостерігається тенденція до його спадання, хоча й невеликими темпами.
Про його причини та про те, як Україна готується до його другого піку в ефірі "Ми-Україна" розповів генеральний директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота.
“Таке ж водопілля, яке ми зараз спостерігаємо було у 2013 році. Звичайно, судячи з цьогорічних снігових запасів ми не очікували такого водопілля, але ми розуміємо, що це явище починається в Білорусі. Саме там були великі опади та снігопади. Цього року взимку у нас був аномальний паводок - десятиліттями такого не було, щоб на початку лютого почався зимовий паводок. Ми очікували, що буде і весняний, але думали він буде пізніше. Проте готуватись почали заздалегідь разом з українським гідрометцентром", - зазначив він.
Сирота додав, що паводок, як правило, відбувається у дві хвилі. Чи буде цього року другий пік паводку наразі точно сказати не можна, однак "Укргідроенерго" докладає усіх зусиль, щоб до нього підготуватися. За попереднім прогнозом, він відбудеться в межах 22-28 квітня.
"Я думаю, що навіть якщо буде другий пік паводку, то розлив по затопленню буде більший ніж зараз", - наголосив він.
Фахівець висловив впевненість, що упродовж квітня ситуацію буде стабілізовано. Зазвичай водопілля триває до кінця травня - середини червня, однак він вже буде не так масштабним.
Як писав "Ми-Україна" раніше, протягом минулої доби, 19 квітня, російські військові обстріляли Херсонську область 60 разів. При цьому загалом було випущено майже 300 снарядів.