В окупованій Абхазії 15 листопада спалахнули масові протести через ратифікацію інвестиційної угоди з росією. Демонстранти захопили будівлю парламенту в Сухумі, а частина силовиків перейшла на їхній бік, пише NBC News.
У протестах беруть участь сотні людей. Відео з місця подій показує, як вантажівка протаранила ворота парламенту, після чого натовп увірвався на територію будівлі.
#Abkhazia | Protesters have taken control of the "government administration buildings", and security forces have reportedly sided with the people. The so-called President’s administration is preparing to revoke the "investment deal" with Russia. pic.twitter.com/TVMsnpbJdc
— Visioner (@visionergeo) November 15, 2024
Абхазька опозиція заявила, що нова угода з Кремлем дозволить російським юрособам реалізовувати інвестиційні проєкти в регіоні, що, своєю чергою, несе загрозу економічному суверенітету.
Голова комітету із захисту суверенітету Леван Мікаа заявив, що люди залишатимуться в будівлі доти, поки президент не піде у відставку.
Hero of Abkhazia Levan Mikaa announced that the people will stay in the building until the President resigns. #Abkhazia pic.twitter.com/QbgmF2qznf
— Alik Puhati (@rajdianos) November 15, 2024
Як відомо, раніше цього тижня самопроголошений президент Абхазії Аслан Бжанія провів екстрене засідання місцевого Радбезу. Його терміново скликали після того, як протестувальники заблокували ключову автомагістраль. Люди вимагали звільнення з під варти чотирьох активістів, затриманих за протидію закону про будівельну галузь, пов'язаному з російсько-абхазькою угодою.
Через масові протести,які охопили окупований росією регіон, п'ятничне засідання парламенту, на якому мали ратифікувати угоду, підписану в жовтні міністром економіки росії Максимом Решетніковим та його абхазькою колегою Христиною Озган, було скасовано.
У серпні "Ми-Україна" згадував, як 16 років тому росія здійснила повномасштабне військове вторгнення у Грузію. Сотні загиблих, тисячі поранених, десятки тисяч людей, що лишились без дому, 20% окупованої території та безкарність агресора – такі наслідки російської операції із "примушення до миру".