15 років за державну зраду: СБУ викрила “крота” ГРУ, який шпигував в лавах ЗСУ

15 років за державну зраду: СБУ викрила “крота” ГРУ, який шпигував в лавах ЗСУ

За матеріалами Служби безпеки України було засуджено до 15 років позбавлення волі зрадника, який мобілізувався до ЗСУ, щоб шпигувати на користь російської розвідки.

Про це повідомляє СБУ у Telegram.

Зловмисником виявився уродженець Дніпропетровщини, який у 2000-х роках закінчив московський державний університет і був завербований ГРУ під час навчання.

Після повернення в Україну він перебував у “режимі очікування” до моменту активації його ворожим куратором у 2023 році.

Отримавши завдання, агент мобілізувався до однієї з бригад ЗСУ і був направлений до Бахмута.

Там він збирав розвіддані про місця базування та переміщення українських військ, передаючи інформацію окупантам через спеціально створений чат-бот.

Усвідомлюючи неминучість покарання, зрадник втік з підрозділу та спробував виїхати за кордон, але був затриманий СБУ на Вінниччині.

Суд визнав його винним за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та ч. 4 ст. 408 (дезертирство) Кримінального кодексу України, призначивши йому 15 років тюрми з конфіскацією майна.

Розслідування проводили співробітники СБУ у Вінницькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Як писали "Ми-Україна" раніше, співробітники СБУ викрили жінку з Куп'янська, яка співпрацювала з росіянами і після деокупації міста переїхала до Києва, де влаштувалася на роботу шкільним вчителем.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.