Німеччина на порозі виборів: які виклики чекають на новий уряд

 Німеччина на порозі виборів: які виклики чекають на новий уряд

Німецькі вибори відбудуться сьогодні, але ситуація змінилася з моменту початку кампанії кілька тижнів тому. Близько 60 мільйонів виборців обиратимуть уряд, який має вирішувати проблеми, пов’язані з розривом трансатлантичного альянсу за Трампа, новими загрозами для Європи та кризою економічної моделі Німеччини.

Про це повідомило The Guardian.

Якщо прогнози справдяться, канцлером стане Фрідріх Мерц, лідер опозиції, який багато років мріяв про цю посаду, хоча не мав досвіду роботи в уряді. Його чекають великі виклики: агресивна росія, ворожий США та розбіжності в Європі. Мерц вже зазначив, що зменшення впливу Європи та зміна політики США поставлять Німеччину в складне становище.

Трампова політика підриву НАТО та зрада України стали важким ударом для партії Мерца, ХДС, яка завжди підтримувала тісні зв’язки з США. Найбільшим викликом для Німеччини буде налагодження єдності серед ЄС і Великобританії.

Німеччина вже переживає наслідки політики Ангели Меркель, чия 16-річна каденція базувалася на дешевому російському газі, торгівлі з Китаєм та підтримці США. Олаф Шольц, наступник Меркель, прийшов до влади з надією на новий підхід, але війна в Україні змінила все. Шольц оголосив про переломний момент, виділивши 100 мільярдів євро на модернізацію армії, але зупинка російських постачань газу призвела до інфляції та проблем в промисловості.

Мерц критикував уряд Шольца за економічні негаразд, але Шольц у відповідь зазначив, що не він вторгався в Україну.

Коаліція Шольца розпалася в листопаді через суперечки щодо фіскальної політики. Тепер Німеччина має усвідомити, що післявоєнний порядок, який повернув її в спільноту націй, закінчився. Німеччина, на думку аналітика Герфріда Мюнклера, стане головним програвшим у цій новій реальності.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, Пентагон та незалежні аналітики спростували заяву президента Дональда Трампа про нібито витрачені на Україну 350 млрд доларів. За офіційними даними, загальна сума допомоги склала близько 183 млрд дол., з яких 65,9 млрд - військова допомога.

Головне