НМТ 2023: як зареєструватися, особливості проходження та дати тесту

НМТ 2023: як зареєструватися, особливості проходження та дати тесту

Національний мультипредметний тест цього року можна бути здати у 24 країнах. Цього тижня було розширено список міст, де можна було пройти тестування.
 
Директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко в ефірі "Ми-Україна" розповіла про особливості здачі у 2023 році.

"Реєструватися наново не потрібно. Потрібно лише уточнити назву населеного пункту, якщо ви хочете змінити (можна зробити до 7 травня). Минулого року був дещо інший механізм реєстрації. Ми не говорили про те, що потрібно уточнювати назву населеного пункту. Треба було підтвердити своє прагнення пройти тест і уточнити назву населеного пункту, в якому його хотіли проходити", - розповіла вона.

За її словами, цього року два предмети будуть обов’язковими: українська мова та математика. Третій предмет буде на вибір: історія України, одна з іноземних мов, географія, фізика, хімія або біологія.

Покрокова інструкція для реєстрації на НТМ

Вакуленко розповіла як зареєструватися для проходження мультипредметного тесту.

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступнику потрібно самостійно створити персональний кабінет на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти та виконати в ньому такі дії:

  • внести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
  • завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
  • підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
  • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;
  • сформувати Сертифікат НМТ 2023 року.

Документи, які потрібно мати для реєстрації:

  • паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;
  • документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
  • документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картка платника податків або паспорт громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

Коли та як буде проходити мультипредметний тест?

Всього на здачу тесту з трьома блоками виділяється 180 хвилин. Абітурієнти самі розподіляють цей час між предметами.

Завдань з відкритою формою відповіді у НМТ 2023 не буде. Але будуть завдання з короткою формою відповіді, де замість пропуску потрібно вписати число або слово.

Дата НМТ 2023 вже відома. Буде дві сесії – основна та додаткова.

Основна сесія НМТ відбудеться з 5 до 23 червня. Додаткова - з 11 по 24 липня. Зареєструватись на основну сесію учасники зможуть з 3 квітня по 3 травня.

Пороговий бал для вступу на контракт у 2023 році складе 10% правильних відповідей по кожному з трьох предметів (в минулому році було достатньо дати 1 правильну відповідь по кожному предмету).

Для більшості спеціальностей достатньо буде набрати 130 балів, для спеціальностей "Право»"та "Міжнародні відносини" — 140 балів, а для "Медицини" та "Стоматології" — 150 балів.

Абітурієнт може подати максимум 20 заяв на вступ, з них максимум 5 заяв на бюджет. Середній бал атестата при вступі враховуватися не буде, але буде враховуватися регіональний коефіцієнт, який визначать з наближенням дати НМТ.

Як писав "Ми-Україна" раніше, українців попередили про зростання тарифів на електроенергію.

Головне