Нескінченне пекло: зіткнення в Судані тривають, попри оголошене перемир’я

Нескінченне пекло: зіткнення в Судані тривають, попри оголошене перемир’я

Оголошене напередодні продовження перемир'я в Судані зірвано, в Хартумі ще відучора лунають вибухи та стрілянина. Як пише Reuters, гучно також і в місті Бахрі, що неподалік суданської столиці та у західній частині Дарфура.

"Ми чуємо звуки літаків та вибухів. Ми не знаємо, коли закінчиться це нескінченне пекло. Ми перебуваємо у постійному страху", - розповів 65-річний житель Бахрі Махасін аль-Авад.

За даними видання, регулярна армія Судану застосовує проти Сил оперативної підтримки RSF дрони у районі Хартума. Люди, які залишаються у місті, практично не мають їжі, чистої води, пального та електроенергії.

Дані ООН свідчать про загибель як мінімум 512 осіб в ході конфлікту, що триває в країні з 15 квітня. Поранення, за попередньою оцінкою міжнародної організації, отримали близько 4200 осіб. Реальна картина втрат може виявитись набагато гіршою.

У зриві перемир'я в Судані кожна зі сторін конфлікту винуватить суперника.

Всупереч глобальним закликам до переговорів, головнокомандувач армії генерал Абдель Фаттах аль-Бурхан заявив, що не збирається зустрічатися з головою RSF Мохамедом Хамданом Дагало, якого він назвав "лідером повстання".

Нагадаємо, днями військовий літак Туреччини С-130, який виконував місію з евакуації турецьких громадян із Судану, потрапив під обстріл. Літак прямував до авіабази Ваді Сеїдна для евакуації, коли його атакували зі стрілецької зброї.

Як писав "Ми-Україна" раніше, конфлікт у Судані, загрожує не лише життю місцевих жителів, а й світовій промисловості. Річ у тім, що країна є одним зі світових провідних експортерів гуміарабіка. Цей інгредієнт є вкрай важливим для виробництва широкого спектра продукції – від безалкогольних напоїв до косметики.

Головне