Наводили ракети та звітували про “прильоти”: СБУ викрила мережу ФСБ в Одесі

Наводили ракети та звітували про “прильоти”: СБУ викрила мережу ФСБ в Одесі

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) викрили зрадників, які “зливали" ворогу локації підприємств оборонного комплексу, енергооб’єктів, позицій ЗСУ та звітували про успішність обстрілів. 

Як інформує прес-служба відомства, агентурну мережу ФСБ було знешкоджено в Одесі. Серед її учасників: прокремлівський блогер Олександр Сініцин та помічник підсанкційного депутата з Криму Констянтина Мальчікова. 

Останній - уродженець Одеси - був завербований співробітником ФСБ Костянтином Шиловим.

“Саме за його завданням після 24 лютого минулого року російський агент намагався виявити локації українських підприємств на Одещині, які виготовляють оборонну продукцію для потреб ЗСУ. Крім того, він збирав розвіддані про місця базування і переміщення підрозділів Сил оборони та "звітував" про результати ворожих повітряних атак на українські об’єкти”, - йдеться у повідомленні. 

Інформацію збирав як на місцевості, так і завдяки Telegram-каналу, до якого долучив “однодумців”. 

Наразі фігуранта тримають під вартою, йому повідомлено про підозру за статтею про державну зраду. 

Блогер Синіцин переховувався від української Феміди у російській Рязані ще з 2014 року. До того він працював на російські центральні телеканали, такі як «russia today» та медіагрупа «росбізнесконсалтинг».

Перебуваючи на території рф він заснував Telegram-канал «Типова Одеса», в якому активно поширював деструктивний контент. В СБУ повідомили про підготовку повідомлення йому про підозру за статтею про виправдовування збройної агресії рф проти України та глорифікацію її учасників.

Як писав "Ми-Україна" раніше, днями у Дніпропетровській області співробітники СБУ затримали одного з лідерів кримінального середовища регіону, який майже 10 років намагався тримати в страху місцевих жителів. Зловмисником є неодноразово засуджений кримінальний авторитет – так званий “смотрящий” за Кривим Рогом. Саме він є причетним до численних фактів обкладання “даниною” представників малого та середнього бізнесу.

Головне

Міністерство енергетики України звернулося до Міжнародного агентства з атомної енергії з закликом пришвидшити розгортання місій МАГАТЕ на критичних для українських АЕС підстанціях.