Нам забракло слів: Грета Тунберг поговорила з Зеленським про катастрофу на Каховській ГЕС

Шведська екоактивістка Грета Тунберг поспілкувалася з Президентом України Володимиром Зеленським щодо підриву дамби Каховської ГЕС, що спричинило масштабні затоплення у кількох регіонах України.

Тунберг під час спілкування глави української держави з представниками світової екологічної спільноти висловила своє співчуття Україні та її громадянам.

“Я хочу висловити своє співчуття усім українцям. Я не можу знайти слів. Нам забракло слів. Якби ми мали від вас якусь звістку про те, що ми можемо зробити, чим підтримати, як ми можемо посилити тиск на відповідні організації”, – зазначила шведська екоактивістка.

Президент України, зі свого боку, нагадав представникам екологічної спільноти, що катастрофа на Каховській ГЕС була рукотворною і вчинив її диктатор Путін.

“Це не природне лихо і не прояв кліматичної кризи, це лихо – Путін. Те, що він робить. Те, що він особисто наказує робити. Ситуація надзвичайно важка”, – наголосив Володимир Зеленський.

Також він додав, що вода, яка вийшла з Каховського водосховища, була заражена хімікатами, рештками людей на кладовищах та іншими небезпечними речовинами.

“Через знищення дамби затоплені сховища пального, склади з хімікатами, склади з добривами, могильники тварин, із них щонайменше два “сибіркові поховання”, і обидва – на тимчасово окупованій території. Що з ними зараз, нам невідомо. Там, де не було централізованої каналізації, каналізаційні стоки вже у воді, якою вкрито все… Забруднення й отрута із зони затоплення швидко потрапляє в підземні води, отруює річки, а звідти потрапляє в басейн Чорного моря. Тобто не буває руйнації природи “десь там” – все у світі дуже взаємопов’язане”, – заявив Президент Зеленський.

Він закликав представників міжнародної екоспільноти звернути увагу світу на цей рукотворний екоцид.

Як повідомляли “Ми-Україна”, у водосховищі Каховської ГЕС рівень води вже впав нижче “мертвої точки”. В цілому очікується, що водосховище втратить близько 8,5 метрів води.

Головне