НАБУ та САП з органами правопорядку Естонії та Франції викрили сімох осіб на заволодінні 450 млн гривень державного підприємства "Поліграфічний комбінат "Україна".
Про це повідомляють пресслужби НАБУ і САП.
НАБУ і САП вручили підозру Максиму Степанову за розкрадання грошей Поліграфкомбінату "Україна". Крім нього, підозри отримали ще чотири особи.
Степанов був главою Одеської ОДА (2017 – 2019 рр.) та міністром охорони здоровʼя (2020 – 2021 рр.)
"20 липня 2023 року про підозру повідомлено п'ятьом особам: колишньому директору та ексначальнику відділу ДП "Поліграфкомбінат", фізичній особі-пособнику злочину. Також до Естонії скеровано документи для повідомлення про підозру двом громадянам цієї країни (директору та менеджеру підконтрольної компанії). Кваліфікація: ч. 5 ст. 191 КК України. Ексдиректору додатково інкримінують легалізацію коштів отриманих злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 КК України)", – інформує НАБУ.
Степанов був главою Одеської ОДА (2017 – 2019 рр.) та міністром охорони здоровʼя (2020 – 2021 рр.)
За версією слідства, ексдиректор "Поліграфкомбінату" для власного збагачення при закупівлі розхідних матеріалів для виготовлення документів (зокрема паспортів для виїзду за кордон та ін.) використав підконтрольну йому компанію зареєстровану в Естонії. Матеріали для українського держпідприємства закуповувались не напряму у виробників, а через цю компанію-прокладку. У такий спосіб ціни завищувались у чотири-шість разів. Це дозволило зосередити на рахунках естонської компанії суму у розмірі, який еквівалентний сумі близько 450 млн грн.
Після чого такі кошти переказувались на рахунки великої кількості компаній, зареєстрованих у різних країнах. Таким чином забезпечувалось маскування їх незаконного походження. Для допомоги у реалізації такої схеми, колишній високопосадовець залучив наближену до себе особу та одного із начальників відділів "Поліграфкомбінату".
В Естонії українцю сприяли двоє громадян цієї країни, які забезпечували управління компанією-прокладкою в протиправних інтересах українського державного службовця. Така схема діяла упродовж 2013-2016 років.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Кабмін погодився націоналізувати “Сенс Банк”.