На зустрічі Зеленського з Байденом, ймовірно, буде проговорене кінцеве рішення про ATACMS, – Гетьман

Одночасно з засіданням контактної групи у форматі “Рамштайн” відбувається візит президента Володимира Зеленського до США. Його зустріч з американським колегою Джо Байденом 21 вересня, скоріше за все, стане фінальним етапом перемовин щодо передачі Україні балістичних ракет ATACMS, вважає військовий оглядач Олексій Гетьман.

“Впевнений, що коли буде прийняте рішення президентом США щодо ATACMS, то на Рамштайні на рівні міністрів будуть відпрацьовувати шляхи та логістику постачання цього озброєння”, – сказав він в ефірі марафону “Єдині новини” на телеканалі “Ми-Україна”.

На думку Гетьмана, після рішення США щодо ATACMS канцлер Німеччини Олаф Шольц прийме рішення про ракети Taurus.

“Ми ж пам’ятаємо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц сказав декілька місяців тому, що не буде постачати нам ракети Taurus, тому що хоче бути солідарним зі Сполученими Штатами в плані постачання зброї. Йшлося сам про ракети ATACMS”, – зазначив експерт.

Нагадаємо, днями видання WSJ писало, що Сполучені Штати Америки можуть передати Україні далекобійні ракети ATACMS вже цієї осені. Офіційні особи поділились інформацією, що у Міноборони США хочуть передати Києву обмежену кількість ракет. Це потрібно для того, аби зменшити занепокоєння щодо надмірного використання американських запасів.

Як писав “Ми-Україна” раніше, президент Володимир Зеленський 19 вересня прибув до штаб-квартири ООН у Нью-Йорку, де він виступить на сесії генеральної Асамблеї на тижні високого рівня. Там голова держави братиме участь у щорічному саміті та виступить перед асамблеєю. Крім того,

Головне