Близько 174 000 квадратних кілометрів території України потребують процедури розміновування. На це може піти 757 років.
Про це пише видання The Washington Post.
Вибухонебезпечні предмети забруднили територію країни розміром приблизно з Флориду чи Уругвай.
Територія України стала найбільше замінованою у світі, випередивши Афганістан і Сирію. Найбільше мінування стосується Харківської та Херсонської областей.
Нині Україна намагається протидіяти мінній загрозі за допомогою близько 500 команд з розмінування, в яких залучені до 5 000 військових інженерів та саперів. Хоча бойові дії, що тривають, унеможливлюють точні дослідження. Однак, за поточними темпами роботи, для очищення замінованої території знадобиться понад сім століть.
Слід розуміти, що команди розмінування проходять сантиметр за сантиметром. Для цього використовують металодетектори, рідше собак, які винюхують вибухівку. Вони розкопують кожен предмет, який потенційно може бути вибухонебезпечним.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022-го року до липня 2023-го Організація Об’єднаних Націй зафіксувала 298 загиблих серед цивільного населення від вибухонебезпечних предметів, 22 з них – діти.
Нагадаємо, Південна Корея погодилась надати Україні міношукачі та обладнання для розмінування.
Президент країни Юн Сок Йоль здійснив у суботу, 15 липня, візит до Києва. Там під час зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським пообіцяв надати Україні пакет допомоги у сфері безпеки, гуманітарної допомоги та відновлення під назвою “Ініціатива миру та солідарності в Україні”.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, на грецькому острові Родос вирують масштабні лісові пожежі.