“Мирний план” від індонезійської воєнщини

Олександр Кочетков
Олександр Кочетков

Щодо воєнщини я не тому, що черговий “мирній план по-кремлівськи” презентував не міністр закордонних справ, а міністр оборони Індонезії (насправді, це нонсенс). А тому, що саме так називають індонезійську владу партизани Папуа, що у Західній Нової Гвінеї, які з 1962 року (!) виборюють свою незалежність від Джакарти.

Влада Індонезії кваліфікує цих повстанців виключно як бойовиків-сепаратистів, для придушення визвольного руху використовує не поліцію, а регулярну армію, і діє настільки жорстко, що регулярно отримує негативну реакцію від демократичного світу. Хоча миру на Папуа за 60 з гаком років конфлікту так і не досягнуто.

Подвійні стандарти

І ось що дивно: індонезійська влада чомусь не намагається припинити вогонь, відвести свої війська, провести референдум за самовизначення народу Папуа — ну, всього того, що вона запропонувала Україні у якості “мирного плану”.

От нехай Індонезія використає власні рекомендації на власній території, отримає сталий позитивний результат, а потім Україна почне розглядати те, що вона пропонує.

До речі, я б взагалі навіть не читав жодних пропозицій, де війна в Україні називається “конфліктом”, а не тим, чим вона є — неспровокованою агресією з боку рф. Бо це точно буде той чи інший переказ кремлівських цинічних намірів отримати паузу у війні на власних умовах. Пам’ятається, ще Сурков з характерною глузливою посмішкою пропонував провести референдум в Криму, який повністю контролює російська окупаційна влада.

Але ж скільки ж у світі цинічних маніпуляторів, які намагаються отримати власний політичний капітал на чужій біді… Хоча здавалось би, де Індонезія, і де Україна…

Колись, ще у Дніпрі, мій приятель влучно сформулював: “Це герої мають національну приналежність, а сволота — інтернаціональна”.

Олександр Кочетков, військовий аналітик, експерт з ракетно-ядерного озброєння

Після війни необхідно інвентаризувати всі природні ресурси країни, провести аудит виконання надрокористувачами взятих на себе зобов’язань і створити нову модель трансформації конституційного права народу на надра в реальне соціальне благо…

Війна так чи інакше внесе корективи у список професій, які будуть популярні найближчим часом. Крім того, з часом зазнає змін і сам процес навчання. Розмова щодо професій частіше відбувається у…

Рубрика “Шпигунські скандали”. Давно стежу за темою Яна Марсалека, яка тягнеться ще з 2020-го. Він – колишній директор німецької компанії по обробці платежів Wirecard, громадянин Австрії, якого розшукує Німеччина через…

TODO: Тут буде блок популярних авторів