Може передавати дані спецслужбам інших країн: експертка розповіла про небезпеку одного найпопулярніших месенджерів

Месенджер Viber, яким користуються 97% українців, може передавати дані про користувачів спецслужбам інших країн. Про це розповіла голова правління ГО “Мінзмін”, незалежна консультантка з онлайн-безпеки Анастасія Апетик в інтервʼю з Вікторії Малосвітній для “Ми-Україна”.

“Немає в світі найнебезпечнішого месенджера. Кожен месенджер має певні вразливості. Наприклад розглянемо месенджер Viber. Він дуже популярний в Україні – 97% користувачів в Україні використовують Viber. Це величезний відсоток. Але він має низку загроз. Якщо, наприклад, зайти на сайт Exodus Privacy – це сайт, який створили білі хакери для того, щоб відслідковувати, які дані про нас відстежує той чи інший мобільний додаток. Зокрема там є перелік різних месенджерів і можна побачити, що сім різних трекерів автоматично вбудовано і відслідковують про нас певну діяльність і дані. І також є понад 70% різних дозволів, які запитує Viber за замовчуванням. Це доступ до геолокації, доступ до мікрофона, розшифровка даних мікрофону, доступ до наших контактів, доступ до наших фотографій, розшифровка наших фотографій, всі геолокації, де ми знаходимося, звідки ми телефонуємо. Доступи до інших даних, які знаходяться в нашому телефоні. Тобто Viber відслідковує дуже багато різних даних. Окрім того, якщо ми зайдемо в політику приватності цього мобільного додатку – вони можуть передавати дані абсолютно всім спецслужбам. Тобто не лише українським, але і іншим країнам”, – зазначила Апетик.

При цьому вона наголосила, що все це змушує задуматися щодо використання Viber. 

Також Апетик розповіла, якими месенджерами краще користуватися українцям.

“Якщо говорити про якісь альтернативи, наприклад, краще для України, якщо ми говоримо зараз про громадян, використовувати наприклад WhatsApp, Signal, Wire – це більш захищені месенджери”, – наголосила Анастасія Апетик.

Як повідомляли “Ми-Україна”, “Укрзалізниця” відтепер аналізує звернення пасажирів за допомогою штучного інтелекту ChatGPT.

Головне