МОЗ прогнозує зростання COVID-захворювань серед українців

В Україні найближчим часом може зрости захворюваність на COVID-19. Про це заявив очільник Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій з посиланням на дані Міністерства охорони здоров’я, інформує Укрінформ.

За його словами, захворюваність швидко поширюється через низьке охоплення щепленнями проти коронавірусу.

“Ми попереджали про те, що є сезонність (збільшення захворюваності на ковід – ред.), і вона чітко відстежується. Ми говорили і два роки тому про підйом захворюваності восени і наприкінці зими – на початку весни. У 2022 році пік припав на жовтень і кінець зими”, – зазначив Лапій.

Разом з тим він додав, що близько чотирьох тисяч людей кожного тижня госпіталізуються через коронавірус, серед них дуже часто є важкі хворі.

“І зараз ми бачимо зростання. Є всі підстави вважати, що восени 2023 року не обійдеться без підйому захворюваності. А зважаючи на поширення “Кракена”, на те, що багато людей з груп ризику не вакциновані або взагалі, або хоча б першим бустером, то будемо і надалі збирати врожай і у вигляді госпіталізацій, і у вигляді смертей”, – наголосив Лапій.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я очікує завершення зимової хвилі коронавірусу вже у середині березня.

Як писав “Ми-Україна” раніше, новий штам коронавірусу “Кракен” циркулює вже у шести областях України. Напередодні його виявили у Львівській та Черкаській областях.

Головне