Ляшко пояснив, чи дійсно в Україні більшість препаратів тепер не можна буде придбати без рецепта

Правила відпуску ліків за рецептом в Україні з 1 квітня ніяк не змінилися. На цьому наголосив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Очільник МОЗ пояснив, що жодні нові препарати не додали до групи рецептурних. Просто з 1 квітня чинний не лише паперовий, але і електронний рецепт.

“Ми не змінили правила відпустки препаратів. Ми говоримо про те, що ми запровадили додатковий сервіс, який сьогодні з’явився, електронний рецепт. Всі інші правила відпустки, контроль, який був у довоєнний період, він і залишається сьогодні таким, як і був до 24 лютого 2022 року”, – заявив Ляшко. 

Також він додав, що продаж рецептурних препаратів не регулюється питанням впровадження е-рецепта. 

“І в нас рецептурні препарати завжди відпускалися за рецептом. Водночас є певна одна вимога, якою користувалися аптечні мережі, коли ми говорили про те, що не було вимоги зберігати паперовий рецепт в аптеці, й це дозволяло аптекам відпускати рецептурні препарати без рецепта”, – зазначив міністр.

При цьому він пояснив, що електронний рецепт дозволить МОЗ “відстежувати, хто що виписує, на які групи препаратів, де відпускається, на яку хворобу виписують той чи інший препарат”.

Як повідомляли “Ми-Україна”, в Україні з 1 квітня рецептурні препарати можна буде отримати за паперовим і електронним рецептом. За даними МОЗ, йдеться про близько 60% зареєстрованих ліків.

Головне