Російське керівництво буде продовжувати використовувати самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка задля поглиблення співпраці з Іраном.
Про це йдеться в щоденному звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW). Як зазначається, Лукашенко часто виступав як "васал Кремля" під час останніх поїздок до інших країн. Його візит до Тегерана, ймовірно, є складовою більш широких зусиль Кремля, спрямованих на забезпечення подальшої підтримки Ірану перед обличчям міжнародних санкцій.
"Іранські державні ЗМІ, зокрема, оголосили 11 березня, що Іран завершив угоду про купівлю бойових літаків Су-35 у росії, що свідчить про те, що військові, політичні та економічні угоди між Тегераном і Москвою продовжують залишатися взаємовигідними для обох сторін. Кремль, ймовірно, продовжуватиме використовувати вплив Лукашенка для поглиблення співпраці з Тегераном", - йдеться в звіті аналітиків.
В Інституті вивчення війни також зазначили, що глава Ірану Ебрахім Раїсі та Олександр Лукашенко підписали вісім угод про співпрацю у сферах всебічного співробітництва, торгівлі, транспорту, сільського господарства та культури. Також підкреслюється, що Білорусь та Іран потроїли двосторонній товарообіг у 2022 році порівняно з 2021 роком.
Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, самопризначений президент Білорусі Олександр Лукашенко вперше за 17 років приїхав до Ірану. У ході візиту він зустрівся зі своїм колегою Ібрагімом Раїсі та підписав із ним низку угод, договорів та меморандумів. Зокрема, лідери підписали дорожню карту всебічного співробітництва до 2026 року. Нею передбачено посилення співпраці Ірану та Білорусі у політичній, економічній, консульській, науково-технічній, туристичній, освітній та культурній сферах.