Багато кому ранішні підйоми з першим сигналом будильника здаються чимось нереальним, та й загалом підйом з ліжка - це суцільна проблема. Доволі часто така категорія людей, яку в народі прийнято називати "совами", по кілька разів готова відкладати дзвінок на 10, а й іноді навіть на 5 хвилин, аби подрімати додатково хоча б трішки довше. Науковці вже навіть встигли вигадати для таких дій спеціальну назву - "Дроклінг", а також наголосили на тому, що вказана звичка може потягнути за собою появу серйозних проблем зі здоров'ям. Зокрема, регулярне відкладання будильника на декілька хвилин порушує циклічний характер сну і він стає фрагментарним. Останній, своєю чергою, відчутно збільшує навантаження на серце, а також судини. Ба більше, систематичне недосипання призводить до постійного почуття незадоволеності та негативно позначається на настрої впродовж дня.
Як призвичаїтися постійно не переставляти сигнал будильника
Замініть звичну мелодію
Радимо систематично змінювати мелодії, які обираєте в якості сигналів для вашого будильника. Це потрібно робити для того, щоб організм не звикав до наявного звуку. Ще краще, якщо обрана мелодія буде провокувати у вас появу відвертої роздратованості, а також лунатиме по наростаючій гучності. Таким чином пробудження наступатиме швидше.
Поставте годинник або телефон із будильником подалі від ліжка
Кращим рішення буде перенести будильник перед сном в іншу частину кімнати, але так, щоб сигнал для пробудження ви чули добре. Головним у такому випадку буде не повертатися до ліжка після відключення будильника, адже у протилежному разі ви можете знову заснути і сон стане ще міцнішим, аніж той, що був до пробудження.
Ставте будильник ближче до того часу, коли потрібно встати.
Зауважте, що для того, аби прокинутись якнайшвидше, потрібно свідомо ставити будильник ближче до того часу, коли вам потрібно прокидатися. Як варіант, якщо на навчанні чи роботі потрібно бути о 8:00, прокиньтеся рівно о сьомій: снідайте, вмивайтесь і швидко збирайтесь по справах. Так часу на "досипання" не залишиться.
Придбайте механічний будильник
Сигнали в механічному будильнику відчутно "різкіші", гучніші та пронизливіші в порівнянні з мелодіями, запропонованими як дзвінок будильника у мобільних телефонах. До того ж на перестановку такого будильника ви витрачатимете більше часу, аніж на сигнал у телефоні.
Варто зауважити, якщо вищеперелічені поради вам не допоможуть, спробуйте ще одну: за умови, що прокидатися вранці вам вкрай важко, спробуйте переставляти будильник не на 5-10 хвилин, а на пів години або годину. Це допоможе організму остаточно завершити цикл сну і тоді ваше самопочуття після пробудження буде значно кращим.
Якщо ж така можливість у вас відсутня, краще підводитися з ліжка одразу.
Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, як змусити себе рано вставати на роботу і почувати себе упродовж дня радісно та бадьоро.