"Життя зимових речей у міжсезоння": як правильно зберігати пуховики, шуби та об’ємні куртки

Зимові речі, це не тільки про необхідність у холодну пору року, але й про красу, а також функціональність. Вкрай важливим є правильне зберігання зимових речей, а саме: об’ємних курток, шуб з натурального хутра та пуховиків. Всі ці речі потребують особливого догляду. 

“Ми-Україна” розгляне, як підготувати зимовий одяг до міжсезонного зберігання та як уникнути його пошкоджень.

 

Підготовка зимових речей до зберігання


Правильна підготовка — це перший і найважливіший крок. Перед тим як відправити речі на зберігання, щоб у наступний сезон вдягнути підготовлене вбрання, рекомендуємо для початку “освіжитися” виріб. Якщо це хутро - зверніться до професійної хімчистки, а за наявності пуховика чи куртки - періть  в пральній машині, відповідно інструкціям, зазначених на етикетці виробу. Що стосується шкіряного одяг, то його потрібно чистити за допомогою спеціальних засобів по догляду за шкірою.

Після вдало виконаної підготовки до зберігання залиште річ сушитися за умов кімнатної температури: +10–16 °C, а потім - провітритися на свіжому повітрі: це видалить залишок вологи та сторонні запахи. Уникайте нагрівальних приладів, адже це може пошкодити тканину, наповнювач, хутро та зменшити розмір.

 

 

Зберігання на вішаку

 

Зберігайте одяг, повісивши його на вішак, з широкими плечиками. Це допоможе уникнути деформації та пом'ятості речей. Радимо використовувати дерев’яні вішаки, та такі, які здатні витримати велику вагу, адже пластик може легко зламатися.

 

Використання чохлів для одягу

 

Використовуйте спеціальні чохли, найкраще підійдуть - з тканини, вони захищають від пилу та бруду, водночас дозволяючи їй "дихати", що важливо для збереження її якості. Поліетилен або синтетика підійдуть не для всіх матеріалів, адже вони можуть спричинити виникнення конденсату, що може стати причиною появи плісняви. Якщо простір обмежений, можна спробувати використати вакуумний пакет, але без надмірного стискання. Тривале зберігання у стиснутому стані може пошкодити структуру одягу. 

 

Джерело тепла - як шкідник матеріалу

 

Пуховики, куртки та шуби не рекомендується зберігати поруч з джерелами тепла, такими як батареї чи каміни, оскільки це може пошкодити матеріал або призвести до втрати теплоізоляційних властивостей. 

 

Захист від молі

 

Для того, аби уникнути пошкодження хутра чи тканини зимового одягу молями, рекомендується використовувати засоби для захисту від шкідників. Такими можуть бути: лавандові мішечки або спеціальні антимольні пакети, які можна повісити в шафі, біля речей, які “пішли в міжсезоння”.

 

 

Підготовка перед новим сезоном

 

Перед тим як вдягнути зимовий одяг у новому сезоні, радимо звернути увагу на можливі наявні дефекти: зіпсовані ґудзики, розірвані шви чи інші дефекти, що потребують ремонту. Якщо так сталося, що все ж такі виявлені, краще відремонтувати їх перед початком використання, аби потім уникнути проблем в самому розпалі сезону.

Дайте можливість верхньому одягу провітритися перед вдяганням, залишивши його у прохолодному, але не вологому приміщенні на 15-30 хвилин.

Пам'ятайте, правильне зберігання пуховиків, шуб і об'ємних курток — це не лише питання естетики, а й збереження їх функціональних властивостей. Дотримуючись простих порад, ви можете подовжити життя ваших зимових речей, а також забезпечити їх надійний захист від зовнішніх пошкоджень, збереження їх у відмінному стані та бути готовим до використання в наступному сезоні.

Раніше "Ми-Україна" розповідав, як поновити первісний вигляд речі, на якій з'явилась пляма від праски. 

Головне