Приготування "здорового" шашлику починається з правильного вибору м’яса. Якщо ви стежите за своїм здоров'ям, найкращим варіантом буде віддавати перевагу курці, індичці або рибі, адже саме вони містять найменшу кількість жиру та легше засвоюються організмом. Однак вид м'яса - не єдиний фактор, на який варто звертати увагу плануючи виїхати на шашлики - детальніше в цьому питанні розбирався "Ми-Україна".
"Здорове" м'ясо
Готуючись до пікніка та маючи бажання, насолодитися улюбленою стравою без шкоди для організму, рекомендуємо готувати "здоровий" шашлик. Для цього можна обрати соковите, ніжне м’ясо, правильний маринад без зайвої олії чи майонезу та овочі-гриль, які додають легкості й свіжості.
Обираючи курку, індичку або рибу, ви зможете відчутно зменшити вміст насичених жирів, а також допомогти своєму серцю, печінці та шлунку.
За рахунок такого підходу до приготування шашлику, ви зробите відпочинок на пікніку не лише смачним, а й справді корисним. Здоровий шашлик — це про баланс, смак і турботу про себе та своїх близьких.
Яке ж м'ясо обрати:
- Куряче філе або стегно без шкіри є ніжним, м’яким і прекрасно вбирає маринад;
- Філе індички. Цей вид м'яса багатий на білок і практично не містить шкідливих жирів, тож ідеально підходить для здорового харчування;
- Нежирна телятина - джерело заліза та цинку, які надзвичайно корисні для м’язів і імунітету;
- Кролятина — дієтичне, м’яке м’ясо з низьким вмістом холестерину;
- Риба (лосось, дорадо, форель) — чудове джерело омега-3 жирних кислот, ідеальна для шашлику на решітці.
Який маринад обрати - рецепти
Для здорового шашлику важливо обрати легкий, натуральний маринад без зайвого жиру, солі та хімічних добавок. Ось кілька корисних і смачних варіантів маринаду, які зроблять м’ясо ніжним, ароматним і водночас дієтичним:
Маринад з йогурту
Що потрібно: Натуральний йогурт без добавок, часник, лимонний сік, зелень (петрушка, кріп), спеції (куркума, паприка, чорний перець).
Такий маринад прекрасно розм’якшує м’ясо і допомагає зберегти соковитість без додавання олії та інших шкідливих інгредієнтів.
Лимон та гірчиця
Що потрібно: Сік одного лимона, 1 ч. л. гірчиці, трохи меду, оливкова олія (1 ст. л.), спеції (по вашому смаку).
Завдяки лимонній кислоті м'ясо стає м'якшим, водночас гірчиця додає приємної пікантності.
Мінеральна вода
Що потрібно: Негазована або слабогазована мінеральна вода, цибуля кільцями, трохи лимонного соку, чорний перець, лавровий лист.
В такому маринаді м’ясо стає ніжним і додавання олії чи кисломолочних продуктів в такому випадку не знадобиться.
Томати
Що потрібно: Натуральний томатний сік або паста без цукру, часник, базилік, орегано, оливкова олія.
Томати містять природні кислоти, які м’яко маринують м’ясо, надаючи "яскравості" смаку.
Зауважимо, що маринувати "здорове" м'ясо потрібно не менше 2–4 години. Краще все ж робити маринад на ніч і ставити в ньому ще сирий шашлик до холодильника.
Скільки "здорового" шашлику можна з'їсти
Кількість шашлику, яку можна з’їсти без шкоди для здоров’я, залежить від типу м’яса, способу приготування, ваших фізичних потреб, та й загального раціону кожної окремої людини. Проте, з огляду на загальні рекомендації, варто дотримуватися такої норми: 150–200 г готового м’яса (це приблизно 2–3 середніх шампури або порція на тарілці).
Наостанок зауважимо, що стосується маринування м'яса в майонезі, великій кількості солі та магазинних соусів, які містять шкідливі жири, цукор і консерванти, то його краще уникати, адже такий спосіб для "здорового" шашлику точно не підійде.
Раніше "Ми-Україна" опублікував цікавий рецепт смачного кебабу з індички, який можна приготувати у духовці.