Іноді після тривалого поцілунку з чоловіком, який носить бороду, жінки відчувають неприємні відчуття в області обличчя, зокрема, підборіддя: подразнення, почервоніння або навіть печіння чи висипання. Як правило, це відчуття виникає при тривалих поцілунках через тертя або жорсткість бороди у партнера. Найбільш схильні до таких реакцій жінки, які мають ніжну та чутливу шкіру, а також ті, хто схильний до таких захворювань як розацеа чи екзема.
Що таке "опік бороди" і які симптоми дає
У деяких людей шкіра на підборідді чи обличчі більш чутлива, і навіть легке подразнення може призводити до відчуття "опіку", а також інших супутніх симптомів, а саме:
- запалення та почервоніння на шкірі;
- печіння та свербіж,
- висипання, подібні на дрібні прищі,
- дискомфорт або біль у зоні подразнення.
Як запобігти проблемі
Щоб уникнути подразнення після контакту зі щетиною чи густою бородою після поцілунку, варто дотримуватися кількох простих, але ефективних рекомендацій:
- Догляд за бородою. Регулярне миття бороди допомагає зберігати її чистою та м'якою. Рекомендуємо використовувати спеціальні шампуні, а не звичайні засоби для волосся, які допоможуть уникнути надмірної жорсткості щетини;
- Регулярне зволоження. Перед поцілунками рекомендується використовувати зволожуючий крем чи олію, яка
допоможе зменшити чутливість шкіри і запобігти подразненню. В цьому найкраще допоможе арганова чи кокосова олія;
- Техніка поцілунку. Якщо ваш партнер має грубу бороду, намагайтеся під час близького контакту уникати сильних натисків, особливо на шкіру підборіддя. Рекомендується віддавати перевагу більш м'яким і коротким поцілункам, завдяки яким тертя і вплив на шкіру будуть меншими;
- Наявність подразнення. Якщо неприємні відчуття все ж виникли, спробуйте заспокоїти шкіру, використовуючи спеціальних засобів: гель алоевера або антибактеріальні креми. Послабити неприємні відчуття, за рахунок покращення кровообігу, допоможе й легкий масаж шкіри обличчя.
Проблема вже виникла - що робити
Якщо подразнення вже з’явилося, важливо правильно доглядати за шкірою, щоб пришвидшити загоєння. Детальніше щодо догляду:
- Рекомендується очищувати шкіру, зокрема, уражену ділянку м’якими засобами що не містять ароматизаторів. Краще підійдуть ті що мають позначку "для чутливої шкіри";
- Використовуйте лосьйони з ромашкою, алое чи пантенолом. Вони допоможуть зняти подразнення, адже мають заспокійливий ефект;
- Робіть холодні компреси із льодом. Це зніме набряк і почервоніння;
- Якщо подразнення сильне, придбайте засіб на основі гідрокортизону та обробіть ним запалену ділянку на шкірі;
- Після очищення та обробки не нехтуйте зволоженням - нанесіть відповідний крем на подразнення та дайте йому увібратися в шкіру;
- Кілька днів, зокрема, в період загострення, рекомендуємо уникнути додаткового подразнення: не використовуйте агресивні косметичні засоби та уникайте гоління.
Наостанок зауважимо, що такий "опік", як правило, приносить дискомфорт не довше п'яти днів після виникнення. Однак, якщо чоловік забезпечуватиме належний догляд за бородою, а жінка - за обличчям, ви зможете насолоджуватися приємними поцілунками без неприємних наслідків.
Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, з яких причин виникають гормональні прищі та як із ними боротися за допомогою натуральних засобів.