Кожен, хто хоч раз "мав справу" з цибулею, знає її підступну здатність залишати після себе стійкий і неприємний аромат. Навіть найретельніші, на перший погляд, способи виведення запаху з рота часто виявляються безсилими, адже вже за лічені хвилини "цибулевий дух" повертається. "Ми - Україна" зібрав декілька ефективних порад, які допоможуть побороти цей невидимий, проте доволі відчутний "слід" цибулі.
"Перебивання" запаху - дієвий метод чи ілюзія "лікування"
Використання зубної пасти, ополіскувача чи жуйки для боротьби з неприємним запахом часто призводить до розчарування через їхній короткочасний ефект. Вони працюють як тимчасове "маскування", а не як вирішення проблеми. Для того, щоб досягти у цій справі довготривалої свіжості, спробуйте скористатися натуральними освіжувачами, які ефективно нейтралізують джерело проблеми.
Мова про такі:
- Зелень. Для ефективної нейтралізації запаху та освіження дихання просто пожуйте свіжу зелень;
- Морква та яблуко. Завдяки вмісту кислот і ферментів, ці продукти не тільки "перебивають" цибульний запах, а й чистять зуби від залишків їжі;
- Лимон. Пожувавши лимон зі шкіркою, ви не лише позбудетесь неприємного запаху, а й знищить шкідливі бактерії в роті;
- Молоко. Щоб зменшити інтенсивність цибулевого запаху, спробуйте випити склянку молока перед або після перед вживанням цибулі.
Профілактика - як уникнути небажаної проблеми
Щоб уникнути стійкого цибулевого запаху, особливо перед відповідальними подіями, дотримуйтесь цих порад:
- Термічно обробляйте цибулю: запікання або тушкування зменшить її різкість;
- Пийте достатньо води: це запобігає сухості в роті, яка сприяє посиленню запаху;
- Комбінуйте з лимоном чи олією: ці продукти "подавлять" ароматні сполуки.
Наостанок варто зауважити, що навіть найароматніші продукти, як-от цибуля, не стануть на заваді вашому комфорту, якщо знати кілька простих хитрощів. Дотримуючись порад, ви зможете смакувати улюблені страви без зайвих турбот.
Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" розповідав про те, чому в роті може з'явитися гіркий присмак і пояснив, коли потрібно звертатися з цією проблемою до спеціаліста.