Зачаття Пресвятої Богородиці – історія та що не можна робити у цей день

Зачаття Пресвятої Богородиці – історія та що не можна робити у цей день

Свято Зачаття Пресвятої Богородиці праведною Анною є одним із найзнаковіших у церковному календарі. У цей день, 9 грудня,  християни згадують праведне подружжя Іоакима й Анну, їхню віру, терпіння та Божу благодать, яка подарувала їм дитину – Пресвяту Діву Марію. 

Про історію свята, що не варто робити цього дня, та чому це свято вважається особливим для жінок – в матеріалі "Ми-Україна". 

 

Зачаття Пресвятої Богородиці праведною Анною – історія

 

Свято Зачаття Пресвятої Богородиці праведною Анною присвячене диву, яке сталося з праведними Іоакимом і Анною. За переказами, вони довгий час не могли мати дітей, що було великим горем для ізраїльського народу, оскільки бездітність вважалася знаком відсутності Божого благословення.

Подружжя не втрачало надії й продовжувало молитися. У відповідь на їхню віру й молитви до Анни з'явився ангел, який повідомив, що Бог дарує їм дитину. Так відбулося зачаття Марії, яка стала Матір’ю Ісуса Христа. Її зачаття відзначається як акт Божого милосердя і початок здійснення Божого плану спасіння людства.

 

Зачаття Пресвятої Богородиці праведною Анною

 

Що не можна робити в цей день 

 

  • Не можна сваритися і конфліктувати. Цей день вважається святковим, тому важливо провести його в мирі та гармонії з ближніми.
  • Не варто займатися важкою фізичною роботою. Особливо це стосується жінок.
  • Не можна відмовляти у допомозі. Вважалося, що відмова у підтримці чи милостині в цей день є гріхом.
  • Не варто починати нових справ. У народних традиціях важливі починання у цей день не рекомендуються.
  • Свято припадає на Різдвяний піст, тому слід утримуватися від скоромної їжі, алкоголю та інших надмірностей.


Що варто робити цього дня

 

У день Зачаття Пресвятої Богородиці праведною Анною віряни традиційно звертаються до Бога з молитвами і беруть участь у святковій літургії. Під час богослужіння дякують за Божу благодать і просять допомоги, особливо у сімейних потребах. Цей день має особливе значення для жінок, які моляться про дарування дітей і щасливе материнство.

Також важливою традицією є допомога нужденним: віруючі намагаються робити добрі справи, ділитися благами з тими, хто цього потребує, проявляючи милосердя і турботу про ближніх.

 

Зачаття Пресвятої Богородиці праведною Анною

 

Раніше "Ми-Україна" розповідав про свята 9 грудня, народні прикмети, що не можна робити в цей день та у кого іменини. 

Головне