Більшість людей зустрічаються з проблемою болю у суглобах перед зміною погоди. Найчастіше він виникає у людей старшого віку та тих, хто страждає на захворювання кісток: артрит, артроз чи остеохондроз. "Ми - Україна" пояснить, чому "викручує" руки та ноги через погодні зміни та як полегшити цей стан.
Вплив атмосферного тиску
Однією з основних причин виникнення болю у суглобах на ймовірну зміну погоди є зниження атмосферного тиску. При зміні погодних умов, особливо перед дощем чи іншими опадами, тиск падає. Внаслідок цього, м'які тканини можуть набрякати, що створює певний тиск на нервові закінчення у кінцівках. Через це людина може відчувати "ниття" у суглобах.
Підвищена вологість та холод
Ще одним важливим фактором є збільшення вологості та зниження температури повітря. На холоді судини звужуються, внаслідок чого кровообіг у суглобах погіршується, що ускладнює живлення хрящової тканини. Також зменшується кількість синовіальної рідини в синовіальній капсулі суглоба, що призводить до болючих рухів. Ця рідина є природним мастилом для суглобів.
Хронічні захворювання
Люди, які страждають на хронічні захворювання суглобів, такі як: артрит, артроз, ревматизм та інші - найчастіше відчувають загострення симптомів при зміні погоди.
Це відбувається через те, що хворі суглоби вже мають порушену структуру та чутливу реакцію на зовнішні подразники. Через вплив холоду, м'язи навколо суглобів скорочуються, через те, що організм намагається зберегти тепло. Скорочення м'язів відповідно може призвести до підвищеного тиску на суглоби, їх скутості, а іноді й до запального загострення.
Профілактика та полегшення болю
Хоч ми не здатні змінити погодні умови та атмосферний тиск, проте, щоб полегшити симптоми болю та дискомфорту все ж можемо вжити певних заходів. Ось кілька способів, які допоможуть вам зменшити біль і підтримати здоров'я суглобів навіть у найскладніші погодні умови:
- Тримайте теплі. В холодну та вологу погоду варто одягатися по сезону, зберігати кінцівки в теплі та надавати особливої уваги ліктям, колінам та спині;
- Регулярні фізичні вправи. Навіть проста зарядка покращить кровообіг, зменшить скорочення м'язів та біль у суглобах;
- Дотримання питного режиму. Достатня кількість рідини допоможе підтримати об'єм рідини у суглобах;
- Протизапальні засоби. Якщо біль регулярний та сильний, рекомендуємо звернутися до лікарів-спеціалістів, який призначить відповідне лікування.
Наостанок варто підкреслити, що біль у суглобах доволі розповсюджена фізіологічна реакція організму на зміну погодних умов. Однак зверніть увагу, якщо неприємні відчуття стали з'являтися на постійній основі - не ігноруйте сигнали тіла та звертайтеся за медичною консультацією.
Раніше, "Ми - Україна" писав, як відрізнити артроз від артриту та як правильно лікувати ці хвороби.