Ворожіння у ніч на Варвари: як дізнатися свою долю та зазирнути в майбутнє

Ворожіння у ніч на Варвари: як дізнатися свою долю та зазирнути в майбутнє

4 грудня за новим стилем православні українці відзначають день святої великомучениці Варвари. У народній традиції це свято супроводжувалося різними обрядами й ворожіннями, особливо серед дівчат, адже свята Варвара вважалася покровителькою жінок і сімейного щастя. Люди вірили, що свята Варвара допоможе дізнатися, чи скоро буде весілля та який чоловік їм суджений.

"Ми-Україна" розповість про найпоширеніші ворожіння на Варвари.

 

На гілочках вишні

 

Дівчата зрізали гілочку вишні та ставили її у воду. Якщо вона розпускалася до Різдва, це вважалося добрим знаком — символом щасливого заміжжя або здійснення бажань.

 

Ворожіння на гроші

 

У ніч на Варвари клали біля дверей папір із борошном, пшоном і гречкою. Якщо до ранку розсиплеться пшоно — доходи зменшаться, гречка — залишаться незмінними, борошно — буде прибуток.

 

На лаврових листочках

 

Дівчата писали на трьох лаврових листках імена святих Ананія, Азарія та Мисаїла, клали їх під подушку й просили: "Святі, покажіть мені мого судженого". Вірили, що вночі уві сні з’явиться образ майбутнього чоловіка. 

 

Ворожіння на Варвари

 

На ложці

 

Щоб дізнатися, хто першою вийде заміж, дівчата використовували дерев’яну ложку. Її кидали в миску з водою, і спостерігали: чия ложка першою відпливе від краю, та дівчина першою піде під вінець.

 

На зерні

 

Треба взяти жменю зерна, розсипати його на підлогу й ретельно підрахувати. Якщо кількість зерен буде парною, це означає, що наступного року дівчина обов'язково вийде заміж.

Як розповідав "Ми-Україна", 4 грудня 2024 року православні християни відзначають День святої великомучениці Варвари – народно-християнське свято, присвячене пам’яті святої, яка постраждала за віру. А також про традиції свята, заборони, народні прикмети. 

Головне