Ворожіння на День святої Катерини: як гадати на судженого, долю та шлюб

Ворожіння на День святої Катерини: як гадати на судженого, долю та шлюб

День святої великомучениці Катерини, який в Україні відзначають 24 листопада, здавна асоціюється з ворожінням. Незаміжні дівчата намагалися дізнатися свою долю, судженого та передбачити, яким буде майбутній шлюб.  

"Ми-Україна" зібрав найцікавіші способи обрядів-ворожінь на Катерини.

Ворожіння на вишневій гілочці

Дівчата брали гілочку вишні з чужого саду і ставили її у воду вдома. Якщо вона до Різдва розквітала, це був знак швидкого заміжжя в тому ж році. Є ще таке значення – якщо гілочка зацвіте – рік буде вдалим та щедрим.

 

Ворожіння на вишневій гілочці на Катерини

 

Ворожіння на хлібі

 

Перед сном дівчина брала скибку хліба і клала її під подушку. Лягала спати, думаючи про свого судженого, і промовляла: "Суджений-ряджений, приходь хліба скуштувати." Вночі дівчині має наснитися її майбутній чоловік – саме він, за легендою, мав "прийти" скуштувати хліб.

 

Ворожіння-підслуховування

 

Ввечері або вночі дівчина виходила на вулицю і тихо підходила до вікон сусідського дому. Вона намагалася почути перші слова, які прозвучать з будинку. Якщо вона чула радісні чи позитивні слова, це означало щасливу і вдалу долю. Сварка чи лайка – поганий знак. 

 

Ворожіння на чоботях

 

Дівчата знімали свої чоботи й ставили їх у ряд від столу до порогу. Потім по черзі переставляли чоботи один за одним, ніби "міряючи" відстань від столу до виходу. Чий чобіт першим опинявся за порогом, вважалося, що саме та дівчина першою вийде заміж.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли Різдво у 2024 році – дата свята та чи буде вихідний

 

Ворожіння на воску

 

Треба взяти миску з водою та запалити свічку, тримаючи її над водою. Віск зі свічки капав у воду – краплі застигали та утворювали різні фігури. Якщо на воді з’являлися образи, схожі на обручку, вінок, зірку чи будь-яку іншу позитивну фігуру, це вважалося добрим знаком. Обручка, наприклад, символізувала заміжжя, вінок – щасливе майбутнє, зірка – удачу.

 

 

Ворожіння на крупі

 

Дівчата насипали крупу в миску – зазвичай це була пшениця. Туди клали золоту, срібну та залізну річ. Дівчина заплющувала очі і витягала один із предметів. Те, що вона витягала першим, вважалося знаком, який розкривав, яким буде її чоловік з погляду фінансового достатку (золото – заможний, срібло – середній достаток, залізо – просто та скромне життя).

 

Ворожіння на іменах

 

Треба написати 12 листочках паперу чоловічі імена, один залишити порожнім. Увечері покласти їх під подушку, а вранці витягти один. Ім'я на листочку вважалося ім'ям майбутнього чоловіка. Порожній листок означав, що заміжжя ще не скоро.

 

Ворожіння на Катерини

 

Як раніше повідомляв "Ми-Україна", День святої великомучениці Катерини у цьому році за Новоюліанським календарем святкуватиметься 24 листопада. Раніше його відзначали 7 грудня (на 13 днів пізніше, ніж за новим календарем).

Головне