Свято Хрещення Господнього, яке за новоюліанським календарем відзначається 6 січня, є одним із найважливіших християнських свят. У цей день згадують хрещення Ісуса Христа в річці Йордан. На Водохреще є певні заборона та традиції, яких важливо дотримуватися.
"Ми-Україна" розповість, що категорично заборонено робити в цей день, а також – що можна і треба зробити.
Що заборонено робити на Водохреще
- Не можна сваритися та конфліктувати У цей день потрібно уникати будь-яких суперечок, конфліктів та сварок.
- У день свята не рекомендується виконувати важкі фізичні роботи, прибирання, прання чи іншу хатню роботу.
- Варто утриматись від надмірного вживання алкоголю. Хоча святкування часто супроводжується застіллям, вживання алкоголю потрібно обмежувати.
- Не можна нехтувати церковними обрядами Пропуск богослужіння або байдужість до освячення води вважається неповагою до свята.
- Не можна ставитися зневажливо до освяченої на Водохреще води. Її слід зберігати в чистому місці і використовувати з повагою. Якщо освячена вода залишилася чи зіпсувалася, її слід вилити в місце, де не ходять люди, наприклад, у саду чи під дерево.
- Хоч у народі на Водохреще іноді ворожили, але Церква цього не дозволяє, бо це не відповідає християнській вірі.
Що треба робити на свято Хрещення Господнього
У це свято варто відвідати богослужіння, щоб прославити Господа і отримати благословення на наступний рік. Особливу увагу слід приділити молитвам, проханню про здоров’я, мир і благополуччя. Вважається, що молитви на Водохреще мають особливу силу.
У день Хрещення Господнього важливо проявити милосердя і допомогти тим, хто цього потребує. У цей день можна поділитися їжею, теплим одягом чи іншими необхідними речами з тими, хто перебуває у скруті.
Освячена вода є головним символом свята. Її прийнято брати додому та зберігати протягом року. Ця вода використовується для благословення дому, захисту від злих сил і лікування хвороб.
Раніше "Ми-Україна" розповідав, що таке свята вода, як її правильно зберігати та що не можна з нею робити.