Висипання на шкірі можуть бути ознакою різних захворювань, і, хоча багато хто про це навіть не здогадується, деякі з них пов'язані з проблемами в гінекології. Загалом існує кілька основних станів та захворювань, які здатні спричиняти появу прищів або почервонінь на шкірі та вказувати на можливі гінекологічні проблеми. Детальніше про них розповість "Ми - Україна".
Висипка на шкірі - "глибокі" причини
Висипання на шкірі у дорослих можуть виникати з різних причин, і вони можуть бути як тимчасовими, так і ознакою серйозних проблем зі здоров'ям. Окрім відсутності належної гігієни, стресів, алергій, харчових непереносимостей, шкірних захворювань та інфекцій, прищі можуть з'являтися й через певні захворювання гінекологічного характеру.
Що стосується останнього пункту, він є одним із найнеприємніших і без допомоги лікаря тут точно не обійтися.
Ось кілька основних станів та захворювань, які можуть спричиняти висипання на шкірі:
- Інфекції, які передаються статевим шляхом (ІПСШ). Як приклад, поява маленьких пухирців або виразок, які супроводжуються болем та дискомфортом може свідчити про наявність герпесу;
- Папіломи. Захворювання часто проявляється у вигляді бородавок на статевих органах;
- Молочниця. Вражає слизові оболонки інтимних органів, але іноді може спричиняти зміни на шкірі, такі як почервоніння, свербіж та висипи;
- Алергія на синтетичні матеріали в нижній білизні чи на засоби для гігієни.
Гормональні зміни
Гормональні зміни в організмі, що пов'язані з менструальним циклом, вагітністю або використанням контрацептивів, також можуть впливати на стан шкіри. Детальніше про основні:
- Акне під час вагітності. Поширена проблема, з якою стикаються багато жінок. Зміни в організмі, пов'язані з вагітністю, можуть впливати на стан шкіри, адже гормональний фон у цей період кардинально змінюється, що позначається на роботі всього організму. Така висипка часто зникає після пологів самостійно, коли гормональний фон повертається до нормального стану. Однак під час вагітності важливо бути обережним з вибором засобів для лікування і консультуватися з лікарем.
- Клімакс. Клімактерична висипка, з якою жінки стикаються в період менопаузи, як правило має особливий характер: вона щільна, глибока та локалізується, як правило, в зоні рота, підборіддя та шиї. Як правило такі прищі пов'язані саме з гормональними змінами, зокрема, зниження рівня естрогену під час цього етапу життя.
- Порушення менструального циклу. Такий стан дійсно може впливати на стан шкіри, зокрема провокувати появу акне. Це часто відбувається через гормональні зміни, які супроводжують менструальний цикл. Зокрема,
перед місячними в організмі підвищується концентрація андрогенів, що сприяє інтенсивному виділенню шкірного жиру, і як наслідок - поява вугрової висипки. Як правило по завершенню "жіночих днів" ця висипка зникає.
До того ж підкреслимо, що доволі часто причинами висипання стають такі гінекологічні захворювання як полікістоз яєчників, запальні захворювання органів малого таза, збої в роботі гіпофіза, дисфункція надниркових залоз. Такі стани потребують негайного звернення до профільного медичного спеціаліста.
Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, які погані звички можуть вплинути на наш зовнішній вигляд і призвести до передчасного старіння шкіри.