Іноді ми можемо помітити, що на щітці після розчісування залишається досить велика кількість волосся і це може сильно налякати. Однак за випадінням волосків не завжди криються серйозні проблеми зі здоров'ям. Чато причиною можуть стати наші щоденні звички або інші обставини, про які ми навіть не підозрюємо.
"Ми-Україна" розгляне п'ять найменш відомих чинників, які можуть спровокувати втрату волосся, а також способи боротьби з ними.
Вода поганої якості
Жорстка вода може порушувати природний pH-баланс шкіри голови, що впливає на здоров'я волосся. Нерівномірний pH може зробити волосся слабким і схильним до випадіння. До того ж у такій воді міститься висока концентрація кальцію, магнію та інших мінералів, що погано впливають на шкіру голови, сприяючи появі лупи та подразнення. Також відклади кальцію й магнію можуть робити волосся більш ламким і тьмяним, а це знижує його еластичність і робить більш ламким.
Для боротьби з цією проблемою радимо використовувати спеціальні фільтри для води, шампуні для пом'якшення волосся або різні зволожуючі засоби.
Недостатність корисних мікроелементів
Випадіння волосся може бути спричинене недостатністю важливих мікроелементів, які необхідні для здоров'я волосся. Основні мікроелементи, що впливають на стан волосся, включають: залізо, цинк, вітаміни групи B (особливо біотин), магній, вітамін D тощо.
Щоб запобігти втраті волосся через дефіцит мікроелементів, рекомендується підтримувати збалансовану дієту, багату на ці корисні речовини. У разі серйозного дефіциту краще зверніться до лікаря, аби той призначив відповідні добавки.
Хронічні стреси
Стрес і справді одна з найпоширеніших причин випадіння волосся. Під час стресових ситуацій організм виробляє підвищену кількість гормонів, таких як кортизол, які можуть впливати на здоров'я волосся. Найбільш розповсюдженою формою такої проблеми є телогеновий ефлювіум, коли організм переживає сильний стрес, волосся може перейти в так звану "телогенову" фазу "спокою" занадто рано, що призводить до їх випадіння. Це часто відбувається через кілька місяців після стресової ситуації.
На щастя, випадіння волосся через стрес, як правило, є тимчасовим і зазвичай припиняється, коли рівень стресу зменшується.
Коливання рівня гормонів
Гормональний дисбаланс - ще одна поширена причина численних проблем зі здоров'ям, включно з випадінням волосся. Жінки особливо схильні до цього в періоди вагітності, після пологів або під час менопаузи, коли гормональні рівні зазнають значних змін.
За умови, що ви помітили на своєму гребінці волосся більше, аніж зазвичай і підозрюєте, що це може бути пов'язано з гормональними змінами, рекомендується звернутися до ендокринолога для детального обстеження та консультації.
Непідходящі засоби для догляду
Випадіння волосся може також бути пов'язане і з неправильним вибором косметики для догляду. Невідповідні шампуні, кондиціонери чи інші засоби можуть викликати подразнення шкіри голови, сухість або перевантаження волосся, що в результаті ослаблює його та сприяє випадінню.
Рекомендуємо зупиняти свій вибір на косметиці, що підходить саме вашому типу волосся та шкіри голови. Крім того, слід уважно звертати увагу на інгредієнти, які можуть спричинити алергічні реакції або пересушувати волосся. Це допоможе уникнути негативного впливу на здоров'я волосся і зберегти його природний вигляд та силу.
Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, яка різниця між двома доглядовими засобами для волосся: бальзамом і кондиціонером.