Хоча б раз у житті, але кожен з нас відправляв відкриті магазинні консерви на зберігання до холодильника. Проте це досить серйозна помилка, адже після відкриття банки, продукт стає надзвичайно вразливим до зовнішнього середовища, і навіть при такому зберіганні може не лише швидко втратити свої якості, а й стати небезпечним. Більш детально про те, яким чином відкриті консерви можуть нашкодити вашому організму, розповість "Ми-Україна".
Чому не можна зберігати відкриті консерви в холодильнику
Активне розповсюдження бактерій та окислення металу - найголовніші фактори, з огляду на які, холодильник - не найкращий варіант для зберігання консерв після відкриття заводської бляшанки.
Основні причини:
- головний мінус металевих банок - їх здатність окислюватися через "контакт" з повітрям. Цей процес впливає не лише на смакові якості продукту, а на його безпекові характеристики. Крім того, консерви, залишені в банці, також можуть вбирати запахи з холодильника;
- неправильне зберігання відкритих консервів може привести до поширення бактерій, таких як сальмонела чи клостридії. До всього металеві банки не гарантують герметичність після відкриття, і повітря, що потрапляє всередину, лише стимулює більш активний розвиток мікроорганізмів.
Як правильно зберігати вже відкриті консерви
Замість того щоб залишати відкриті магазинні консерви в заводській банці, краще пересипати їх вміст в інший контейнер. Прекрасно для цього підійдуть пластикові або скляні ємності, які мають щільну кришку, адже вони забезпечують кращу герметичність і зменшують вплив повітря на продукт. Таке зберігання значно знижує ризик розвитку мікроорганізмів і зберігає свіжість консервів довше.
Крім того, консерви, як правило, мають термін придатності і він завжди вказаний на упаковці. Після відкриття саме магазинних консервів рекомендується спожити вміст якомога швидше. Навіть у холодильнику консерви можуть втратити свої корисні властивості вже через кілька днів.
Терміни придатності
Строки придатності відкритих магазинних консервів значно коротший, ніж у закритих. Зазвичай після відкриття банки вміст рекомендується спожити упродовж 3-5 днів (залежить від типу продукту).
Термін зберігання може бути коротшим для консерв, які містять овочі або м'ясо, а довшим — для рибних консервів.
Наостанок зауважимо, що потрібно завжди зберігати відкриті магазинні консерви в холодильнику, проте краще пересипати їх у герметично закритий контейнер. Це допоможе мінімізувати ризик розвитку бактерій, підвищить терміни зберігання та збереження його смакових якостей.
Раніше "Ми-Україна" писав про те, як часто можна споживати тунець у консервованому вигляді та пояснив, чи є шкода при споживанні такого продукту на регулярній основі.