Уколи краси, що можуть коштувати зору: реальні ризики філерів

Уколи краси, що можуть коштувати зору: реальні ризики філерів

В косметології сьогодні широко використовують філери, які являють собою гелеподібні препарати, для контурної пластики обличчя. За допомогою них здійснюють збільшення об'єму губ, розгладження зморшок, корекцію вилиць та форми носа. Найчастіше основою таких філерів є гіалуронова кислота, яка нібито не несе шкоди організму, проте, чи правда це? Враховуючи не аби яку популярність процедури все частіше з'являються й випадки побічних реакцій серед охочих її провести. Найбільш розповсюдженою з них є втрата зору. Чому це трапляється та як уникнути такого впливу "уколів краси" на здоров'я, пояснював "Ми - Україна".


Загроза для зору - чи можливо це

 

Філери, хоча й популярні в косметології, можуть нести собою серйозний ризик втрати зору. Це відбувається, коли речовина випадково потрапляє в кровоносну судину обличчя, що має прямий зв'язок з артеріями, які живлять око. Блокування кровотоку може призвести до кисневого голодування сітківки або зорового нерва, що, своєю чергою, провокує появу вкрай неприємних наслідків, які розвиваються в найкоротші терміни. Одна з них - втрата зору.  

Особливо небезпечними зонами для ін'єкцій є ділянка носа, міжбрів'я та носогубні складки. У цих місцях міститься густа мережа кровоносних судин, які розташовані близько до артерій. Ознаками таких ускладнень можуть бути раптовий біль, "затуманення" зору, подвоєння в очах або повна втрата зору на одне око.

 

 

Безпечна естетика - що потрібно знати перед процедурою

 

Ін’єкції краси можуть дати чудовий результат, але за умови правильного підходу. Щоб уникнути серйозних ускладнень, важливо знати і дотримуватись певних рекомендацій:

- Обирайте перевірених майстрів. Найголовніше правило безпеки - ніколи не погоджуйтесь на ін’єкції краси у неперевірених осіб чи в домашніх умовах. Обирайте лише сертифікованих лікарів-косметологів із профільною медичною освітою, досвідом роботи та відповідними документами.

- Препарати, що допоможуть у разі ускладнень. Надійні клініки використовують лише якісні препарати та мають у наявності препарат гіалуронідаз. Він дозволяє швидко розчинити філер у разі ускладнень.

- Підготовка до ін'єкції. Перед процедурою фахівець зобов’язаний провести детальну консультацію, пояснити можливі ризики та надати інструкції на випадок побічних реакцій.

- Післяопераційні ускладнення. Якщо після процедури виник сильний біль, погіршився зір або змінився колір шкіри, варто негайно звернутися до лікаря.

 

 

Наостанок зауважимо, що філери можуть забезпечити чудовий результат, але лише в руках досвідченого спеціаліста. Усвідомлення ризиків допоможе зробити процедуру безпечною та зберегти здоров’я.

Нагадаємо, що раніше "Ми-Україна" розповідав про те, для чого потрібен SPF-крем і як його використовувати під макіяж та в базовому догляді

Головне