Фундаментом загального самопочуття кожної людини є здоров’я кишківника, адже саме в цьому органі формується наш імунітет. Тут засвоюються поживні, необхідні організму, речовини, які здатні впливати навіть на настрій. У сучасному світі сьогодні представлена величезна кількість таблетованих пробіотиків, які підтримують мікрофлору кишківника. Проте добитися такого результату можна й за рахунок правильного харчування. Детальніше про продукти, які підтримують здоров'я надважливого людського органу, розповість "Ми-Україна".
Натуральні продукти чи штучні пробіотики?
Живі мікроорганізми, які є надкорисними для кишківника людини - це пробіотики. Існує їх зараз безліч, як в капсулах, так і в суспензіях. Проте основну частину від загальної ефективності вони все ж можуть втрачати через процеси виробництва та зберігання.
Крім того, такі добавки не завжди підходять усім і можуть викликати низку вкрай неприємний побічних реакцій. Натомість натуральні продукти, багаті на пребіотики і природні бактерії, забезпечують більш м’який і стабільний вплив на мікрофлору кишківника.
У багатьох фруктах, зернових і овочах містяться інші корисні речовини, що сприяють росту корисних бактерій у кишківнику - це пребіотики. Раціон, де вони поєднуються з пробіотиками можна назвати ідеальним для підтримки здорового балансу мікроорганізмів в органі.
ТОП продуктів для здоров'я кишківника
Окремі продукти, які повинні міститися в раціоні кожної людини, допоможуть забути про штучні пробіотики та підтримати роботу вашого кишківника.
Йдеться про такі:
- Натуральні кефір та йогурт. Вони містять живі бактерії, які ефективно працюють в кишківнику задля нормалізації мікрофлори;
- Квашена капуста. Прекрасний ферментований продукт, який містить в собі велику кількість пробіотиків;
- Банани. Містять джерело пребіотиків, які живлять корисні бактерії;
- Часник і цибуля. Природні антибіотики, які здатні підтримувати нормальний "вигляд" мікрофлори";
- Овес та цільнозернові продукти. Більшість з них багата на клітковину і пребіотики;
- Яблука. Фрукти, які містять в собі пектин, що покращує травлення;
- Імбир. Має протизапальні властивості та здатен покращувати моторику кишківника;
- Корінь цикорію. Прекрасний природний пребіотик, який сприяє росту корисних бактерій в органі.
Як отримати максимум користі
Для того, щоб ваш кишківник отримував максимум від продуктів, що ви споживаєте, важливо додавати їх до свого раціону на систематичній основі. Проте не варто й зловживати. Спробуйте поєднати різні джерела пребіотиків і пробіотиків, пийте достатньо води та уникайте надмірного споживання цукру, адже саме вони здатні навпаки порушити такий бажаний баланс мікрофлори.
Наостанок підсумуємо, що правильний раціон є запорукою чудового самопочуття та гарного імунітету. Не варто шукати потрібні мікроорганізми у лікарських засобах, адже "насичувати" кишківник пробіотиками можна й за рахунок правильного харчування.
Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" писав про те, які продукти не варто купляти в замороженому вигляді та розгорнуто пояснив, чому це може бути небезпечно.