Топ-7 ефірних олій для імунітету та профілактики застуди

Топ-7 ефірних олій для імунітету та профілактики застуди

Зима — це час, коли наш організм особливо потребує підтримки, а ефірні олії можуть стати чудовим помічником. Вони здатні зменшити головний біль, нежить, біль у горлі, покращити настрій і підвищити загальний тонус. Замінювати ефірними оліями лікування від застуди не варто, а от підкріпити організм для швидшого одужання — цілком слушна ідея.

"Ми-Україна" розповість більше про ефірні олії, їх користь та способи використання.  

 

Які ефірні олії варто використовувтаи взимку 

 

Евкаліпт


Ефірна олія евкаліпта — це потужний засіб із антибактеріальною, противірусною та протизапальною дією. Вона допомагає при нежитю та кашлі. Її можна використовувати для парових інгаляцій: Додайте 2-3 краплі олії у миску з гарячою водою, накрийте голову рушником і вдихайте пару протягом 5-10 хвилин. Окрім інгаляцій, евкаліптова олія підходить і для дезінфекції повітря у приміщенні.

 

Ефірні олії при застуді

 

Гвоздика


Гвоздична олія — один із найсильніших антисептиків. Вона має протимікробну, противірусну та протигрибкову дію. Її можна використовувати кількома способами. Для ароматизації приміщення додайте 3-5 крапель у чашку гарячої води та поставте на радіатор. Це допоможе позбутися бактерій у повітрі. Для профілактики застуд нанесіть кілька крапель на серветку й покладіть у кишеню або біля робочого місця на 15-30 хвилин.

 

Чайне дерево


Олія чайного дерева має потужну протизапальну дію й активно підвищує імунний захист організму. Вона незамінна при нежиті. Для цього нанесіть олію на крила носа та зовнішню частину ніздрів ватною паличкою. А для інгаляції достатньо додати 2-3 краплі у гарячу воду та подихати паром впродовж 5-10 хвилин.  Ця олія також ефективна для профілактики захворювань під час сезонних епідемій.

 

Користь від евкаліптової олії

 

Лаванда


Лавандова ефірна олія — справжня комора корисних речовин, зокрема вітамінів А, С, Е, дубильних речовин та органічних кислот. Вона допомагає при закладеності носа. Нею можна робити сухі інгаляції: капніть 3-4 краплі на носову хустинку й вдихайте аромат протягом 1-2 хвилин.

Також ефірна олія лаванди чудово допоможе розслабитися, наприклад, використовуйте її у ванній. Додайте 5-7 крапель у теплу воду для зняття стресу та покращення настрою.

 

Лимон


Ефірна олія лимона є природним антисептиком і потужним антиоксидантом. Її аромат очищує приміщення та бадьорить. Використовуйте аромалампу або дифузор для поширення свіжого цитрусового запаху в кімнаті. А для підняття імунітету  капніть кілька крапель у теплу воду для зволожувача. Ця олія також чудово справляється з головним болем.

 

Чебрець


Олія чебрецю — це джерело тимолу, який має сильну антисептичну та протизапальну дію. Застосовується для дезінфекції приміщень. Додайте 2-3 краплі у воду для аромалампи. А для профілактики застуд використовуйте її для інгаляцій у поєднанні з евкаліптом.

 

Які ефірні олії треба використовувати при застуді


Герань


Ефірна олія герані має виражену антисептичну дію завдяки високому вмісту біологічно активних речовин. Вона ідеально підходить для зняття головного болю. А для масажу змішайте 1 краплю герані з 3 краплями базової рослинної олії (оливкової або кокосової) та нанесіть на скроні, лоб і потилицю. Також можна масажувати цією сумішшю стопи. 



Комбінуйте ефірні олії. Наприклад, лимон і лаванда чудово доповнюють один одного для зняття стресу й очищення повітря. Але дотримуйтесь дозування, адже надмірна кількість може викликати подразнення. Також використовуйте якісні олії. Обирайте натуральні продукти від перевірених виробників.

Як писав раніше "Ми-Україна", харчування є основою здоров'я людини — які продукти потрібно кожному додати у свій раціон для молодості та сил. 

Головне