У період виношування дитини під серцем жінки особливо уважно ставляться до власного здоров'я та догляду за шкірою. Більшість прагнуть зберегти свій вигляд та впевненість у собі, тому звертаються до косметологів. Проте не всі методи можуть бути безпечними для майбутньої мами та її малюка. Деякі косметологічні процедури мають негативний вплив на організм. "Ми - Україна" дізнавався, що важливо знати при виборі процедури та які з них не варто проводити під час вагітності.
Хімічний пілінг
Така процедура передбачає використання певних видів кислот для очищення та догляду за шкірою. Під час вагітності організм зазнає гормональних змін, які можуть зробити шкіру більш чутливою та схильною до подразнень. Це підвищує ризик того, що навіть легкий хімічний пілінг викличе почервоніння, свербіж, сухість або лущення шкіри.
Крім того, пілінг може призвести до непередбачуваних реакцій на компоненти препаратів, навіть якщо жінка раніше не мала алергії. А ще деякі кислоти, які використовуються для процедури, можуть проникати через шкіру та впливати на плід. Тому її краще відкласти до післяпологового періоду.
Уколи ботоксом та філерами
Найпопулярніші ін'єкційні процедури ботоксом чи філерами, що використовуються для корекції зморшок, об'єму обличчя, губ та інших частин тіла категорично забороняється робити у період виношування дитини. У своєму складі вони містять компоненти, які проникають в кров та можуть бути небезпечними для плоду. Ба більше, організм вагітної жінки може реагувати на введення чужорідних речовин по-різному, викликаючи непередбачувані наслідки та побічні реакції.
Лазерна епіляція
У процедурі лазерної епіляції використовується лазер для видалення волосся. Враховуючи те, що під час вагітності шкіра може бути чутливішою, існує вірогідність того, що процедура може викликати опіки або гіперпігментацію. Крім того, лазерні технології можуть впливати на гормональний фон, що може вплинути на стан шкіри або навіть здоров'я дитини.
Мезотерапія
Процедура мезотерапії включає в себе введення під шкіру вітамінних коктейлів, амінокислот та інших активних речовин. Проте під час вагітності такий метод може бути небезпечним через ризик появи алергічних реакцій або інфекцій, адже шкіра стає більш чутливою та вразливою. Також не можна гарантувати, що всі компоненти препаратів безпечні для плоду.
Високотемпературні спа-процедури
Сауни, ванни та масажі з використанням температурних змін можуть бути небезпечними для вагітних жінок. Внаслідок високих температур може виникати підвищення артеріального тиску. Це негативно впливатиме на розвиток плоду, та, що важливо, збільшить ризик передчасних пологів.
Ультразвукова терапія
Процедури, які супроводжуються використанням ультразвуку чи інших радіочастотних технологій у косметології використовуються для підтягування шкіри, зменшення жирових відкладень та поліпшення контурів обличчя. Хоча ці методи зазвичай є безпечними, вони можуть викликати зміну температури в тканинах, що теоретично може вплинути на плід. Тому вони не рекомендуються під час вагітності.
Наостанок, варто зауважити, що у період конструктивних змін в організмі жінки, яка виношує дитину, варто бути вкрай обережними щодо проведення будь-якого косметологічного догляду. Адже більшість косметологічних процедур можна перенести на післяпологовий період, коли організм відновиться і ймовірність негативних наслідків значно зменшиться.
Раніше, "Ми - Україна" писав, як доглядати за шкірою, та яких речей не потрібно робити.