Субпродукти їсти не можна - правда чи пусті балачки

Субпродукти їсти не можна - правда чи пусті балачки

Одним із найбільш обговорюваних питань у темі кулінарії є суперечки навколо субпродуктів. Більшість переконані - це "відходи" м’ясної промисловості та категорично не рекомендують їх споживати. Інші ж запевняють -  субпродукти є джерелом надзвичайно цінних поживних речовин, які потрібні чи не кожній людині. Хто ж з них правий, розбирався "Ми-Україна".

Джерело корисних речовин чи "харчове сміття"

 

Попри велику кількість пересторог маємо зауважити, що субпродукти мають надзвичайно високий вміст таких поживних речовин як: білок, залізо, цинк, фолієва кислота, вітаміни групи B, A і D тощо.

Йдеться про такі:

  • печінка,
  • нирки,
  • серце,
  • легені,
  • селезінка,
  • язик,
  • мозок та інші.

 

Якщо розібрати більш детально, то, як приклад, яловича печінка містить у собі кілька разів більше заліза, ніж звичайне м’ясо, тож вона є вкрай корисною для тих, хто страждає на анемію. Водночас яловиче серце — джерело коензиму Q10, яке вкрай корисне для роботи як серця, так і судин.

З вищевикладеного можна зробити висновок, що субпродукти можуть бути невід'ємною і дуже цінною частиною раціону, особливо, якщо їх правильно оброблювати та вводити в раціон.

 

 

Ризики все ж існують


Споживаючи субпродукти потрібно пам'ятати, що вони є органами, які виконували надважливі функції в організмі тварини, тож можуть накопичувати не лише корисні, а й шкідливі речовини. Як приклад, печінка є фільтром токсинів, своєю чергою, нирки виводять продукти обміну. З огляду на це потрібно враховувати умови, в яких вирощувалася тварина, адже, харчуючись неякісними кормами, погані речовини з них залишаються в її тканинах. Крім того, у деяких субпродуктах багато холестерину, тож людям, що страждають на серцево-судинні захворювання, все ж рекомендовано обмежувати їхнє споживання.

Не менш важливим моментом є й безпека термічної обробки, адже недостатньо приготовані субпродукти є джерелом бактерій та навіть паразитів. Тому завжди варто купувати їх у перевірених місцях і добре після цього готувати.

 

 

Наостанок підсумуємо, що заборона на вживання субпродуктів є відвертим перебільшенням. Проте сліпо захоплюватися ними все ж  також не варто, адже, як і будь-які інший продукт вони мають як свої "плюси", так і "мінуси".

Гарна якість продукту, його помірна кількість та правильне приготування нададуть повноцінне джерело корисних речовин, яке стане чудовим доповненням до вашого раціону. 

Раніше "Ми-Україна" оприлюднив рецепт смачних рулетиків із курячої печінки з сирною начинкою.

Головне