Стрітення Господнє – одне з дванадцяти найбільших християнських свят, яке відзначають 2 лютого. Воно символізує особливу подію – принесення немовляти Ісуса до Єрусалимського храму. Там Його зустріли старець Симеон та пророчиця Анна, які впізнали в Ньому Спасителя, довгоочікуваного Месію.
Як і в будь-яке велике церковне свято, у Стрітення існують певні заборони, яких варто дотримуватися. Головні з них читайте на "Ми-Україна".
Що не можна робити на Стрітення Господнє
На Стрітення, як і в інші церковні свята, не можна лаятись, сваритись та лихословити. Заборонено також кричати чи ображати інших людей.
У цей день не можна виконувати важку фізичну працю. Слід уникати роботи в полі, городі чи саду. Також не рекомендується займатися прибиранням, прасуванням або іншими домашніми справами. Заборонено починати будь-які будівельні чи ремонтні роботи, шити чи лагодити одяг.
У Стрітення Господнє не можна займатися рукоділлям – в'язанням, шиттям або вишиванням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церковний календар на лютий 2025 – дати всіх свят за новим календарем
Цей день присвячений духовному очищенню, тому не варто ігнорувати молитву та відвідування храму. Важливо молитися, відвідати богослужіння та поставити свічки за здоров'я рідних і близьких.
Незважаючи на те, що Стрітення вважається днем обрядів, церква засуджує будь-які форми ворожінь чи магії.
Не можна переїдати та зловживати алкоголем – стіл у цей день має бути скромним, а надмірне споживання їжі та напоїв вважається недоречним.
На Стрітення Господнє краще залишатися вдома або не вирушати у далекі подорожі.
У цей день важливо проявляти милосердя та допомагати ближнім, тому не ігноруйте добрі справи.
Раніше "Ми-Україна" розповідав про те, як святкують Стрітення, традиції та прикмети цього свята. У лютому 2025 року українці відзначатимуть низку важливих церковних свят – календар дивіться на "Ми-Україна".