Спалах кору: як не сплутати з іншими інфекціями та що робити

Спалах кору: як не сплутати з іншими інфекціями та що робити

Під час сезонного зростання хвороб особливу увагу рекомендовано приділяти кору - вірусу, який легко передається через повітря, коли хтось покашляє чи навіть чхне. Найшвидше він поширюється у місцях великого скупчення людей, зокрема у школах, дитсадках, лікарнях або транспорті. Перша симптоматика вірусу подібна до звичайної застуди, однак вже за кілька днів вона розвивається і може дати дуже важкі ускладнення. "Ми-Україна" пояснить, як розпізнати кір за першими симптомами та як лікується цей вірус.


Перші симптоми - як не пропустити кір?


Основний розвиток кору можна помітити не одразу. Він починається поступово і на перших порах дуже нагадує звичайну застуду чи грип. 

- Спершу піднімається температура (здебільшого це 38–40 °C);

- З’являється сухий кашель;

- Закладає ніс;

- Очі червоніють і стають чутливими до яскравого світла;

- На внутрішній стороні щік з'являються дрібні білі плямки з червоною окантовкою. Більше вони відомі як "плями Коплика", які можуть з’явитися ще до висипу.

- Приблизно на 3–4 день починає виступати висип: спершу на обличчі та за вухами, а потім на всьому тілі.
 
 


Як відрізнити від інших захворювань


Кір легко переплутати з іншими хворобами. Наприклад, з краснухою, скарлатиною, алергією на шкірі чи навіть з COVID-19. Однак кір має деякі особливості, за якими впізнати його найпростіше.

Йдеться про такі:

- Висока температура, яка тримається довше, ніж при застуді та ГРВІ;

- Висип не зникає при натисканні та з’являється поступово (як правило - згори униз);

- Світлобоязнь і кон’юнктивіт;

- Слизові вражаються раніше, аніж з’являються висипання.

Важливо зауважити: якщо ви помітили у себе деякі з вищеперелічених симптомів, не зволікайте - краще одразу зверніться до лікаря, який оцінить симптоматику і призначить відповідне лікування. 


Що робити, якщо ви маєте підозру на кір?


Як тільки з’являються перші симптоми кору, людину потрібно якнайшвидше ізолювати. Особливо важливо це, якщо вдома є малюки, вагітні та ті, хто має слабкий імунітет.

Зверніть увагу, що стосується самостійного лікування, то при кору воно категорично не рекомендується. Якихось спеціальних ліків від цього вірусу немає. В цьому випадку потрібно звернутися до спеціаліста - лікаря-інфекціоніста у найкоротші терміни.

Важливо дотримуватись постільного режиму, багато пити та підтримувати загальний стан організму.

Як діяти при підозрі на кір:

- Ізолювати хворого. Уникнути поширення інфекції;

- Звернутися до лікаря. Підтвердити діагноз і отримати рекомендації;

- Повідомити заклад (садок, школу). Для запобігання спалаху;

- Перевірити вакцинальний статус. Особливо у дітей та членів родини;

- При необхідності. Зробити екстрену вакцинацію в перші 72 години після контакту.


Вакцинація — ключовий захід


Найкращий і найнадійніший спосіб захиститися від кору - зробити щеплення. Вакцину вводять двічі: перший раз у 12 місяців, другий - у 6 років. Після цього в організмі виробляється стійкий захист, і навіть у разі контакту з хворим ймовірність зараження дуже низька.

Підкреслимо, якщо ви не знаєте, чи маєте щеплення, зверніться до свого лікаря - він допоможе перевірити медичну картку або направить на аналіз крові на антитіла.

 

 

Кір - це серйозна хвороба, яка швидко передається від однієї людини до іншої. Вона може викликати важкі ускладнення, тому важливо вчасно її розпізнати. Кір легко сплутати з іншими інфекціями, тож краще одразу звернутися до лікаря. Чим раніше почати лікування - тим безпечніше. 

Нагадаємо, як раніше "Ми-Україна" пояснив, чи можуть щеплення спровокувати розвиток аутизму у дитини та наголосив на потребі проведення вакцинації. 
 

Головне