Соняшникове насіння має досить багато поживних властивостей та містить в собі безліч вітамінів, мінералів і корисних жирів, які сприяють зміцненню організму та здатні підтримувати здоров'я. У цій темі ми розглянемо, чим саме корисне соняшникове насіння, як воно впливає на серце, імунітет, шкіру та загальний стан здоров'я. Також обговоримо, як правильно вживати насіння для максимального отримання користі. Водночас існують деякі правила, як все ж правильно вживати насіння та в яких кількостях - детальніше у матеріалі "Ми-Україна".
Соняшникове насіння: користь і шкода
Основна користь соняшникового насіння полягає в його багатстві вітамінами та мінералами. Однак є одне важливе "але".
Соняшникове насіння має велику калорійність — всього в 100 грамах міститься 600 калорій. До того ж, у ньому є 52 грамів жиру, що практично відповідає добовій нормі для жінки вагою 60 кілограмів. А все зайве часто відкладається на стегнах, боках та животі.
Отже, якщо ви будете часто будете споживати соняшникове насіння, то через тиждень-два активного вживання вона може помітити, як її вага починає швидко зростати.
Окрім того, систематичне лущення соняшникового насіння може призвести до утворення ямки на передньому зубі. Її рекомендується краще закрити у стоматолога, а лущення — залишити в минулому.
Скільки можна їсти насіння соняшника на день
Фахівці радять замінити шкідливе лущення насіння на нову корисну звичку: додавайте одну столову ложку соняшникового, гарбузового або льняного насіння, кунжуту чи чіа до каш, салатів, овочевих та інших страв. Це буде не тільки смачно, а й приносить велику користь для здоров'я. Звичайно, насіння варто попередньо очищати перед вживанням.
До всього зауважимо, що, попри те, що соняшникове насіння містить корисні моно- та поліненасичені жири, які здатні підтримувати здоров'я серця, його краще споживати не частіше ніж двічі на тиждень і не більше 100-150 грамів за раз.
Це все тому, що соняшникове насіння містить фосфор і селен. Зокрема, занадто велика кількість фосфору може спричинити надлишок кальцію, що, своєю чергою, веде до розвитку хвороб нирок.
Надмірне споживання селену може призвести до висипань на шкірі, розшарування нігтів, випадіння волосся, а також викликати дратівливість, апатію й загальну втому.
Раніше "Ми-Україна" писав про те, як часто можна вживати чорнослив і чи не несе він шкоди для організму при регулярному споживанні.