Сир з пліснявою зіпсувався чи ні - як зрозуміти, що продукт більше не можна їсти

Сир з пліснявою зіпсувався чи ні - як зрозуміти, що продукт більше не можна їсти

Практично всі "благородні" сири із пліснявою є абсолютно безпечними для людського організму. Вони покриті спорами цвілі, яка надає їм унікальні аромати, а також смаки, завдяки яким його обожнюють справжні гурмани. Однак, попри тривалі терміни зберігання такий продукт також може зіпсуватися. Проте саме у випадку із сирами з пліснявою зрозуміти, що прийшов час викинути його у смітник, вкрай важко.

"Ми-Україна" допоможе розібратися з першими "симптомами", які можуть свідчити про те, що сир із пліснявою все ж таки зіпсувався. 

Які види сирів із благородною пліснявою існують 

 

- Біла пліснява: Камамбер, Брі та Нешатель. М’яка та ніжна структура з ніжним вершковим смаком криється під щільною білою скоринкою з цвіллю.

- Блакитна "благородна" пліснява: Дорблю, Рокфор та Данаблю. Колір цвілі має різні відтінки, які залежать від конкретного сорту. Деякі "благородні" сири можуть бути вкриті червоною цвіллю, колір якої зазвичай досягається за рахунок дозріванню продукту в підсоленій воді.

- Два види цвілі одночасно: Камбоцола і Монтаньоло. Це "комбіновані" сири, які мають всередині "благородну" цвіль блакитного кольору та скоринку із білою пліснявою зверху.

 

 

Свіжість сиру - як оцінити

 

Для правильного і тривалого зберігання сиру потрібно дотримуватися низки важливих правил, серед яких:

- зберігання у прохолодному і темному місці,

- правильно упаковуйте,

- регулярно перевіряйте термін придатності.

 

Як відрізнити свіжий сир із пліснявою від зіпсованого 

 

Колір цвілі та сиру

Колір плісняви та її вигляд повинен відповідати конкретному виду сиру. Як приклад, такі продукти як Камамбер або брі відомі своєю білою скоринкою та м'якою серединою.

А от із сирами, які мають блакитну плісняву - трохи важче, адже відтінок цвілі може бути різним: блакитним, зеленим, а іноді й червоним. У такому випадку потрібно звернути увагу на однорідність та однотипність плісняви: якщо у блакитному сирі ви помітили яскраві плями червоної або чорної цвілі, значить він давно зіпсований і вживати його ні в якому разі не рекомендується.

До того ж при виборі сиру з пліснявою увагу потрібно звертати й на колір так званого "сирного тіла". Його відтінок може коливатися від світло-кремового до світло-жовтого. Обов'язковою умовою є його однорідність.  За умови, що усередині сиру ви помітили вкраплення сторонніх відтінків коричневого або навіть рожевого кольору - продукт несвіжий. 

 

 

Текстура

 

Зазвичай сири із пліснявою відрізняються від звичайних особливою текстурою: вони мають однорідну, вологу та більш м'яку серединку. Деякі види сирів можуть мазатися, а є й такі, що навпаки кришаться. Якщо ж продукт твердий і сухий - його варто утилізувати.

Запах

"Блакитні" сири мають досить виражений, іноді гострий та різкий аромат із грибними нотками. Водночас сир із білою пліснявою має м'якший запах. Зверніть увагу, якщо у продукті ви відчули відчутний "аміачний" або "нашатирний" аромат - він зіпсований і їсти його категорично не рекомендується. 

Смак

За умови, що зовнішній вигляд і запах сиру здався абсолютно нормальним, варто не лишати без уваги і його смак. Адже  гіркий присмак повинен стати для вас тривожним дзвіночком. Сир із цвіллю в жодному випадку не повинен містити гіркоту або щипати язик. Якщо ж подібний присмак все ж присутній, краще викинути такий продукт. 

Раніше "Ми-Україна" розповідав, які продукти із пліснявою категорично не можна їсти, а що все ж можна врятувати, навіть коли на продукті з'явилися сліди цвілі. 

Головне