Що зробити перед посадкою перцю, щоб виріс м’ясистим і соковитим

Що зробити перед посадкою перцю, щоб виріс м’ясистим і соковитим

Солодкий перець — культура теплолюбна й водночас доволі примхлива. Від того, як правильно ви підготуєте розсаду до пересадки, залежить не лише адаптація рослин, а й рясність плодоношення, розмір стручків і навіть їхній смак. Щоб отримати великі, соковиті та м’ясисті плоди, варто подбати про кілька важливих моментів ще до того, як перець опиниться на постійному місці в ґрунті.

Що робити з розсадою перцю перед висадкою в ґрунт читайте на "Ми-Україна".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли і як садити перець і баклажани у город цього сезону

 

Що робити з перцем перед висадкою

 

Перший крок до успішного вирощування — загартування розсади. За 7–10 днів до пересадки на постійне місце розсаду слід виносити на вулицю або відчиняти вікна, поступово збільшуючи тривалість перебування на свіжому повітрі. Це допоможе рослинам адаптуватися до коливань температури, сонячного проміння й вітру. Без загартування є ризик, що рослина після пересадки призупинить ріст або й зовсім втратить частину листя.

Приблизно за три дні до висадки рекомендовано припинити полив розсади. Це стимулює рослини до утворення нових коренів. А вже в день посадки ґрунт у стаканчику має бути добре зволоженим — це зменшить стрес під час пересадки.

 

висадка перцю в лунки добрива

 

Як підготувати лунку для перцю

 

Головне пам’ятати, що перець любить родючий і добре дренований ґрунт. Піщано-глинисті або легкі суглинки — ідеальна основа. При підготовці лунок важливо не тільки перекопати ділянку, а й правильно підживити посадкову яму.

Безпосередньо перед посадкою у кожну лунку слід додати одну столову ложку нітрофоски. Це універсальне комплексне добриво забезпечить рослину фосфором, калієм та азотом — елементами, необхідними для активного росту та формування зав’язей. Після внесення добрива його слід присипати невеликою кількістю землі, щоб уникнути прямого контакту з корінням, і лише тоді висаджувати розсаду. Після висаджування коріння засипають ґрунтом, обережно ущільнюють і рясно поливають теплою водою. Цей перший полив забезпечує хороший контакт коренів із ґрунтом.

 

як вирости м'ясисти перці

 

Особливості поливу перців після пересадки

 

Попри спекотну погоду, не варто поливати перець щодня. Зайва волога, особливо в перші дні, може спричинити загнивання коренів або уповільнення росту. Перший регулярний полив після посадки рекомендується через тиждень, а надалі — раз на 6–7 днів, залежно від погоди. Ґрунт повинен залишатися вологим, але не заболоченим. Для кращого утримання вологи можна замульчувати ґрунт довкола рослини перегноєм або скошеною травою.

 

Добрива для перців, яке забезпечить м’ясистість плодів

 

Приблизно через два тижні після висадки перцю потрібно дати перше підживлення. Особливо добре на цьому етапі працює натуральна бродила настоянка на хлібі, яка забезпечує рослину фосфором, азотом і мікроелементами.

Щоб приготувати такий розчин, наповніть трилітрову банку хлібними скоринками, залийте теплою водою і залиште бродити на 3–4 дні у теплому місці. Готовий настій процідіть і розведіть водою у пропорції 1:10. Поливайте рослини під корінь. Таке підживлення не тільки стимулює ріст, а й покращує розвиток зав’язей і потовщення плодів.

Цьогоріч весна видалась в Україні доволі прохолодною і багато городників та садівників відклали свої роботи у саду та на городі. Однак, існують способи, як садити рослини в холодний ґрунт

Головне